fbpx

таг: Претседателот

Руските сили почнаа офанзива во Донбас, на ТВ се појави и...

0
Битката за Донбас започна. Вака изјави претседателот Володимир Зеленски, најавувајќи го започнувањето на големата офанзива на руските сили за окупација на...

Мишел:„Порано или подоцна“ ЕУ ќе мора да воведе енергетски санкции против...

0
Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел денеска изјави дека Европската унија ќе треба да воведе...

Последните 5 години ниту еден доктор или медицинска сестра не се...

0
Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, Д-р Игор Николов на денешната трибина на тема „Состојбите во здравството“ упати критики до власта за...

Претседателот Пендаровски ги одликуваше Милица Стојанова, Милка Ефтимова и Стојна Вангелова...

0
Претседателот на државата, Стево Пендаровски, на денешната свечена церемонија на Филхармонија ги одликуваше Милица Стојанова, Милка Ефтимова и Стојна Вангелова со Орден за...

Пендаровски и Ковачевски им ја честитаа на фудбалерите победата над Италија

0
Претседателот и премиерот, Стево Пендаровски и Димитар Ковачевски ѝ ја честитаа победата на фудбалската репрезентација над Италија....

Зеленски побарал од Бајден да не го санкционира Aбрамович

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски го замолил претседателот Џо Бајден во телефонски разговор да не воведува...

Зеленски ги повика водечките светски софтверски компании да ја бојкотираат Русија

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска ги повика американските софтверски компании Мајкрософт и Оракл, како и германскиот производител на деловни софтвери...

Бајден објави нови санкции против Русија

0
Претседателот на Соединетите Американски Држави најави дека САД драстично ќе го намалат трговскиот статус со...

Подојлак: Ги загубивме врските со системот за следење на Чернобил

0
Украинскиот преговарач и советник на претседателот Зеленски, Михаило Подољак, во објава на Твитер напиша дека...

Зеленски подготвен за разговори со Русија

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, изрази подготвеност да разговора со Русија, за сите прашања, НАТО, Крим, како и за двата источни...