таг: пресрет

Меѓународен ден на жената во Газа – Досега се убиени 9.000...

0
Во пресрет на Меѓународниот ден на жената, Министерството за здравство во Газа соопшти дека израелската армија убила речиси 9.000 Палестинки во текот на...

ЕУ со нов пакет санкции за Русија

0
Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која...

ЕУ со нови санкции за Русија

0
Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која...

Пендаровски на средба со претставници на Сојуз на здруженија на дијабетичари

0
Претседателот Стево Пендаровски, во пресрет на Светскиот ден за борба против дијабетесот – 14 ноември, денеска прими претставниците на Сојузот на здруженија...

Бобан Георгиев, ја засилува офанзивната линија на Воска

0
Новиот македонски прволигаш Воска Спорт доведе уште засилување во пресрет на дебитантската сезона во елитата....

Зија Мерџани од Струга Трим Лум во Шкендија

0
Екипата на Шкендија ја засили дефанзивната линија во пресрет на новата сезона, откако денеска ја...

Верстапен до пол позиција, пред возачите на “Мерцедес”

0
Макс Верстапен очекувано ја освои пол-позицијата во пресрет на трката за Големата Награда на Австралија. Квалификациите, покрај актуелниот шампион ги обележаа возачите на...

Барди: Посакувам победа против Малта, во тешката група

0
Енис Барди, во пресрет на вечерашниот квалификациски меч против Малта, на арената „Тодор Проески“, очекува...

Здравствените установи со дежурни екипи ќе работат за празниците

0
Во пресрет на одбележувањето на новогодишната ноќ, сите клиники, вклучувајќи ги ЈЗУ Универзитетска клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување...

Путин патува за Минск, расте загриженоста од можен притисок за вклучување...

0
Во пресрет на официјалната посета на рускиот претседател Владимир Путин на Минск, најавена за денеска, во рамките на која тој треба...