таг: премин

Една пасошка контрола на граничниот премин Табановце, најавува премиерот Ковачевски

0
Една гранична пасошка контрола на граничниот премин кон Србија најавија премиерот Димитар Ковачевски...

Преку ГП Ќафасан во Албанија пристигнаа првите над 20 бегаци од...

0
Преку граничниот премин Ќафасан, на македонско – албанската граница, кај Струга, во Албанија пристигнаа првите...

Македонски државјанин фатен со шверцуван часовник вреден 115 000 евра на...

0
Српската гранична полиција спречила криумчарење на граничниот премин Прешево во Србија, кога вчера македонски државјанин бил фатен како поседува луксузен часовник...

Германија бара ЕУ да го запре приливот на мигранти од Белорусија

0
Полските власти утрината го затворија официјалниот граничен премин со Белорусија во близина на...