таг: Пред

Клоп му одговори на Клатенбург: Не поседувам вештини за психолошки игри

0
Пред одигрувањето на најголемото англиско дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер јунајтед (недела 17.30 ч.), менаџерот на „црвените“ Јирген Клоп зборуваше за работи директно...

Прогноза на „Хандбал Планет“: Кое место ќе го освои Македонија на...

0
Традиционално пред секое големо натпреварување, „Хандбал Планет“ ги објавува своите прогнози, околу тоа кои репрезентации се најголеми фаворити за трофејот. ...

(ФОТО) Големи немири во Брисел, оган пред полициска станица, во пламен...

0
Стотици граѓани се собраа пред полициската станица, во близина на железничката станица во северниот дел на Брисел,...

ВИДЕО: Лазаров се враќа на СП во Египет, ова е неговиот...

0
Кирил Лазаров пред 22 години го постигна првиот гол за репрезентацијата на Македонија, тоа беше почеток на кариерата на сега веќе легендарниот капитен...

Среќно браќа: Ракометарите на Светско, одбојкарите бркаат Европско!

0
На еден ден пред стартот на ракометното Светско првенство во Египет, Македонија дозна дека ќе биде учесник на овој масовен настан....

САД има 18 позитивни случаи на ковид-19, но сака да игра...

0
На еден ден пред почетокот на Светското првенство во Египет, голем број позитивни случаи на ковид-19 има во репрезентацијата на САД која...

Поранешниот француски селектор ја шокира јавноста: Би го донел Марадона, но...

0
Рејмон Доменек пред крајот на минатата година беше назначен за тренер на францускиот прволигаш Ница, а на почетокот од оваа година со...

Ордата на Трамп удри врз Капитолот, загинаа четири луѓе

0
При метежот и судирите пред Капитолот загинаа четири лица, вклучувајќи и жена застрелана од силите за безбедност, додека во непосредна близина на...

Смртта на Британи Марфи останува една од најголемите мистерии: Таа и...

0
Британи Марфи почина пред 11 години, а нејзиното тело го пронашол сопругот Сајмон Монџек во нивната вила во Холивуд. Во тогашниот медицински...

Синот на Марадона во неверување откако го прочитал тестаментот: „Има многу...

0
Фудбалскиот свет пред еден и пол месец остана без можеби најдобриот фудбалер на сите времиња. Почина Диего Армандо Марадона на 60 години. Зад...