fbpx

таг: По

„Вијести“: Силни полициски сили го обезбедуваат црногорскиот Парламент, повторно протест на...

0
По повод протестот на таканаречените „патриотски сили“ вечерва црногорската полиција презеде засилени активности на обезбедување на парламентот и овозможување на...

Заев: Административниот рок не смее да биде пречка за исплата на...

0
Целта е финансиската поддршка од по 6.000 денари да стигне до секој граѓанин на кој по закон му следува, и не смее никаков...

Вакцината против коронавирусот ја примија многу светски функционери

0
Веднаш откако фармацевтските компании по одобрувањето на вакцината против Коовид-19 почнаа со првите испораки ширум светот, вакцината ја примија многу лекари, епидемиолози и...

Турција ја погоди земјотрес со јачина од 5,3 степени

0
Турција во 7:37 часот по средноевропско време ја погоди земјотрес со јачина од 5,3 степени по Рихтер, јави Европско-медитеранскиот сеизмолошки...

ВИДЕО: Арсенал се „разбуди“ на дербито, му одржа лекција на Челзи

0
По осум меча во Премиер лигата, Арсенал конечно победи. Совладан е Челзи во дербито на вечерта со 3:1. Ова е најубедливиот пораз на...

Рама: Обвинувањата за продажба на дел од Јонско Море на Грција...

0
По низата обвинувања дека на Грција и продал 12 милји од територијалните води на Јонско Море и станал предавник на...

ЛСИ: Рама продаде дел од албанските територијални води

0
Продолжуваат реакциите во Албанија по веста дека Грција усвоила декрет за проширува на територијалните води за 12 милји во Јонско...

Неапол ќе стане музеј на Марадона со споменици, мурали

0
По именувањето на стадионот и една автобуска станица, властите во Неапол размислуваат во градот на направат своевиден „музеј“ кој би го носел името...

Обвинение против 55-годишен скопјанец за силување

0
По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен акт против скопјанец на 55-годишна возраст, кој се...

Тијана Дапчевиќ сподели фотографија од нејзиниот сакан: Мојата карпа

0
По завршувањето на снимањето на продолжението на македонската хумористична серија „Преспав“ каде Тијана ја толкува урнебесната Ула, таа се врати во Србија....