fbpx
18.8 C
Skopje
сабота, септември 18, 2021

таг: По

Хрватите рекордно штеделе и во услови на пандемијата

0
Годината на пандемијата во Хрватска ќе биде запаметена по драматичниот пад на БДП, но и по рекордниот...

Чекаа титула една деценија, ќе го продадат најдобриот играч за 120...

0
Бурно лето за Интер по одличниот крај на сезоната. Интер стана шампион на Италија по десет години, се очекуваше почетокот на...

ФОТО: Серхио Агуеро по доаѓањето во Барселона добро се почести, си...

0
По завршувањеро на минатата сезона, Серхио Агуеро одлучи да замине од Манчестер Сити и да се пресели во Барселона. Новата „играчка“ на Агуеро...

Земјотрес во Јапонија ги стресе и олимпијците

0
Силен земјотрес од шест степени по рихтер ги разбуди спортистите во Олимпиското село утрово во Токио. Земјотресот...

Бугарија е блиску до нови избори, предвидуваат бугарски аналитичари

0
Бугарија годинава по трет пат ќе гласа на парламентарни избори. Ова е најизвесното сценарио кое го предвидуваат дел од бугарските политички аналитичари, по...

Мамеше во Лондон, а во Токио стана херој на нацијата!

0
Грејсија Поли се одмазди по девет години и еден ден чекање. На Олимписките игри 2012 во Лондон, бадминтонката беше елиминирана од...

Адам Траоре ја менува средината, ќе стане најскапото засилување во историјата...

0
По три години поминати во Вулверхемптон Вондерерс, Адам Траоре ќе ја смени средината. Траоре го привлече вниманието кон себе со неговите...

Филипче: Се размислува за рестрикции во есенските месеци, зошто луѓето повеќе...

0
Откако неколку дена по ред состојбата со Ковид-19 беше стабилна, вчера беа регистрирани 74 нови случаи. Сепак, надлежните уверуваат дека нема голем број...

Истражување: Луѓето кои повторно ќе се заразат со корона имаат полесни...

0
Луѓето кои по втор пат ќе се заразат со коронавирусот SARS-CoV-2 веројатно ќе имаат помалку вирусни патогени во себе што значи и поблаги...

По 15 години одложување, рускиот научен модул „Наука“ стигна до Меѓународната...

0
По речиси 15 години одложувања и технички застои, новиот руски научен модул наречен „Наука“ денеска успешно се спои со Меѓународната вселенска станица (МВС)...

Моментална Температура

Skopje
few clouds
18.8 ° C
18.8 °
17.3 °
72 %
4.1kmh
20 %
саб
19 °
нед
32 °
пон
33 °
вто
27 °
сре
25 °

Последни објави