таг: По

Грчките земјоделци вечерва повторно ќе го блокираат граничниот премин Евзони

0
Меѓу 19:30 и 20 часот по локално, односно 18:30 и 19...

Лоцирано телото на Навални, снимките од уличните камери го откриваат мистериозниот...

0
Три дена по официјалното објавување на смртта на Алексеј Навални во арктичкиот затвор, неговото семејство и понатаму не може да го земе неговото...

Лоцирано телото на Навални, снимките од уличните камери го откриваат мистериозниот...

0
Три дена по официјалното објавување на смртта на Алексеј Навални во арктичкиот затвор, неговото семејство и понатаму не може да го земе неговото...

Украинците кои дојдоа во Велика Британија по руската инвазија ќе можат...

0
Украинците кои дојдоа во Велика Британија по руската инвазија на Украина ќе можат да поднесат барање за продолжување на визата за дополнителни 18...

Руската пропаганда шири апсурдни фалсификати по разрешувањето на Залужни

0
По разрешувањето на Валериј Залужни како врховен командант на вооружените сили на Украина и назначувањето на Олександр Сирскиј на негово место, руската пропаганда...

Полицијата врши претрес во хрватското министерство за култура

0
По наредба на европското јавно обвинителство (ЕППО), полицијата упадна во Министерството...

Демонстрации во европските метрополи по информацијата за смртта на Навални

0
Стотици луѓе се собраа пред руската амбасада во Берлин по веста за смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални. „Путин, убиец!“ извикуваше...

Интересирањето за вакцинирање се зголеми откако се најави дека нема да...

0
Зголемен е интересот за вакцинирање по зголемениот број случаи со голема кашлица, а најавено е и двосменско работење и работа в сабота, информираа...

Подмладокот на АфД прогласен за екстремистички

0
Германската Канцеларија за заштита на уставниот поредок денеска, по четиригодишно набљудување, го прогласи подмладокот на десничарската партија Алтернатива за Германија (АфД) за екстремистичка...

Се продава за 16.000 долари: Oваа „Лада“ е хит во...

0
Популарната Лада се вози по улиците на Чикаго.Не се знае како ова возило со крагуевачка регистрација стигнало до САД но е вистински хит....