fbpx

таг: По

Израелскиот премиер Бенет доби смртна закана, полицијата го истражува случајот

0
Израелската полиција денеска соопшти дека започнала истрага по упатената смртна закана за премиерот Нафтали Бенет. ...

Најстарото куче на светот е 21-годишна чивава

0
Чивава од Флорида по име Тоби Кит е прогласено за најстарото куче на светот на возраст од 21 година и 66 дена, објави...

ФОТО: Некогаш беше тинејџерска ѕвезда, а денес не би ја препознале

0
Линдзи Лохан беше позната по скандали и турбулентен живот, додека денес оваа ѕвезда живее многу помирен живот со својот вереник. Не е...

Путин му честиташе на Макрон за победата

0
Рускиот претседател Владимир Путин упати честитка до Емануел Макрон по повод неговата победа во вториот...

И следниот викенд е продоложен, понеделник е неработен ден

0
По овој Велигденски викенд ќе имаме уште еден продолжен викенд и тоа веќе следната недела. Неработни денови се 1 мај (недела), Ден на...

Нема примирје во Украина ниту за Велигден – по ЕУ и...

0
По заземањето на градот Мариупол и опколувањето на украинската војска скриена во фабриката Азовстал, руско украинската војна продолжува и во останатите...

Тест на „СЛС“-ракета на НАСА одложен третпат месецов

0
 По неколку неуспешни тестови за полнење гориво кај новата „СЛС“-ракета, американската вселенска агенција НАСА одлучи да го врати леталото во вселенскиот центар „Кенеди“....

Експлозија во Истанбул, наредена итна евакуација на граѓаните

0
Најмалку три згради се евакуирани откако околу 8:30 часот по локално време избувнала експлозија во...

Најмудрите луѓе се раѓаат во овој хороскопски знак

0
Водолиите се познати по своите истакнати комуникациски способности, луѓето обожуваат да бидат во нивно друштво, а со нив може да разговарате за сите...

Руски гранати врз Киев, Лавов – одмазда за потонатиот брод Москва

0
Во градовите Киев и Лавов утринава се слушнаа силни експлозии, по најавите од Русија дека ќе ги интензивира нападите врз главниот...