fbpx

таг: По

Студијата откри: Најсреќните земји во светот имаат темна страна

0
Земјите кои по субјективно доживување среќа завршуваат на врвот на скалата за благосостојба, како Данска или Финска, имаат своја темна страна, покажа новото...

Вучиќ: Изјавите на Путин дополнително ја комплицираат тешката позиција на Србија

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со германската министерка за надворешни работи Аналена Барбок изјави дека...

ОК Работнички-Скопје ја обедини „двојната круна“, по вторпат во историјата дојде...

0
Одбојкарките на Работнички Скопје по вторпат во историјата дојдоа до прволигашката титула и ја обединија „двојната круна“ со нова победа над Јанта Волеј...

Петицијата успешна – Амбер Херд ќе се појави само 10 минути...

0
По широката петиција против учеството на актерката Амбер Херд во вториот дел на „Аквамен“, продуцентите на филмот одлучија таа да учествува за помалку...

Андреа Пирло се враќа на клупата во Серија А

0
По само една сезона тој го напушти Јувентус откако лани ја загуби титулата од Интер, па оваа...

По два месецa, воспоставен е хуманитарен коридор во Мариопол

0
По два месеца заробеништво, речиси сто лица беа успешно евакуирани од челичарницата Азовстал во Мариупол и конечно гледаат дневна светлина. По...

Хуманитарен коридор во Мариупол, уништена авионската писта во Одеса

0
По повеќе неуспешни обиди и меѓусебни обвинувања меѓу руските и украинските официјални лица, од челичарницата во Мариупол конечно профункционира хуманитарен коридор....

Ружиќ: Дојавите за бомби во сите 23 средни училишта во Белград...

0
По дојавите за поставени бомби во 23 средни училишта и гимназии во Белград, припадниците на Министерството за внатрешни работи интервенирале, извршиле...

Суспендиран британски пратеник обвинет за гледање порнографија во Парламентот

0
Британскиот конзервативен пратеник Нил Периш е суспендиран од партијата по истрага за наводно гледање порнографија...

Празни цевки за гас во Бугарија, Македонија во неизвесност

0
Неизвесно е дали земјава ќе остане без гас по одлуката на руски Гаспром да го прекине снабдувањето кон Бугарија, бидејќи Софија...