таг: потврдија

ВИДЕО / Роналдо се појави на првиот тренинг со Ал Наср

0
Кристијано Роналдо и саудискиот клуб Ал-Наср го потврдија новиот договор на Португалецот, кој откако не успеа да...

Шпанија и Португалија најголеми жаришта на мајмунски сипаници

0
Португалските здравствени власти денеска потврдија 10 случаи на мајмунски сипаници, со што вкупниот број се искачи на 49, а бројот на заразени во...

Корона вирусот се појави и во Северна Кореја

0
Севернокорејските власти го потврдија присуството на корона вирусот за прв пат од почетокот на пандемијата, објави денеска новинската агенција КЦНА. ...

Милан и Интер се подготвени да се „иселат“ од Милано

0
Милан и Интер потврдија дека им се „брза“ со изградбата на нов модерен стадион и дека ќе го изберат најбрзиот проект дури и...

Новата варијанта „делтакрон“ веќе се шири во Европа

0
Научниците го потврдија постоењето на нова варијанта на коронавирусот, која е мутација од варијантите омикрон и делта. Првите случаи на новооткриената варијанта веќе...

Душан Влаховиќ и официјално е нов фудбалер на Јувентус

0
Јувентус официјално го потврдија пристигнувањето на напаѓачот Душан Влаховиќ од Фиорентина. 22-годишниот српски напаѓач беше во фантастична форма оваа сезона со 17...

Формула 1 потврди: Барселона останува на календарот до 2026 година

0
Челниците на Формула 1 потврдија дека е продолжена соработката со првите луѓе на патеката во Каталонија која сега според планот ќе се вози...

Русија и Америка планираат заедничка МИСИЈА НА ВЕНЕРА

0
Русија и САД ја потврдија својата намера да организираат заедничка мисија на Венера, изјави генералниот...

Јадете ф’стаци: Ги топат килограмите и го чуваат здравјето

0
Истражувањата потврдија дека грицкањето ф’стаци може да влијае на тежината. Овие семки се исклучително богати со калиум, калциум, витамините Ц, А и...

Со Фајзер и БиоНТек ќе се вакцинираат и деца од 12...

0
Фајзер и БиоНТек потврдија денеска дека до Европската агенција за лекови (ЕМА) понделе барање за проширување на примената на нивната вакцина против коронавирусот...