таг: последните

Симеоне останува во Мадрид, за помала плата

0
Диего Симеоне и Атлетико Мадрид ја продолжуваат заедничката мисија. Според последните информации од Мадрид, Симеоне...

Раководството на Интер нема да го отпушти тренерот Инзаги

0
„Нероаѕурите“ загубија два од последните три натпревари во Серија А и заостануваат 18 бода зад...

Природниот прираст на населението во Албанија е близу нула

0
Во последните три години природниот прираст на населението во Албанија е близу нула, поради големата смртност и намалувањето на наталитетот. Advertisements...

Бројот на загинати во Калифорнија се искачи на 20, вонредната состојба...

0
Серијата обилни дождови што ја зафатија Калифорнија во последните три недели конечно стивнаа, дозволувајќи им на евакуираните да се вратат во...

Рафаел Надал, ќе се пензионира после Ролан Гарос?!

0
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал поради тешките повреди во последните години се почесто добива прашања дали наскоро ќе...

Ждребот, лесна задача за Јунајтед и Њукасл?!

0
По завршувањето на последните четвртфинални натпревари во Карабао Купот, традиционално во Англија веднаш е извршена ждрепката за...

Милевски: Добро е што таа „шлаканица“ дојде сега, за да се...

0
Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Азербејџан со 1-3. На последните пет меча е без победа, а...

„Откако ќе ја напуштам Формула 1, ми треба рехабилитација“

0
Трките во Бразил и Абу Даби се последните два предизвици на патеките на Формула 1 за германскиот...

Ова е најлајкуваната објава на сите времиња на Твитер

0
ПОСЛЕДНИТЕ неколку недели сите зборуваат за Твитер и Илон Маск. По преземањето на Твитер, најбогатиот човек на светот на својот профил објави твит:...

Според ОН речиси илјада новинари се убиени во последните 10 години

0
Во последните 10 години во светот се убиени 958 новинари, соопшти денеска високиот комесар на ОН за човекови права Волкер Турк,...