fbpx

таг: последните

Милевски: Добро е што таа „шлаканица“ дојде сега, за да се...

0
Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Азербејџан со 1-3. На последните пет меча е без победа, а...

„Откако ќе ја напуштам Формула 1, ми треба рехабилитација“

0
Трките во Бразил и Абу Даби се последните два предизвици на патеките на Формула 1 за германскиот...

Ова е најлајкуваната објава на сите времиња на Твитер

0
ПОСЛЕДНИТЕ неколку недели сите зборуваат за Твитер и Илон Маск. По преземањето на Твитер, најбогатиот човек на светот на својот профил објави твит:...

Според ОН речиси илјада новинари се убиени во последните 10 години

0
Во последните 10 години во светот се убиени 958 новинари, соопшти денеска високиот комесар на ОН за човекови права Волкер Турк,...

Ливерпул и Клоп импресионирани од играчот на Милан

0
Последните шпекулации во англиските медиуми велат дека италијанецот Сандро Тонали, е на врвот на листата на желби...

Џангаровски: Вратите на клубот се отворени за новите таленти

0
Фудбалската школа „Македонија Ѓорче Петров“ бележи големи промени во последните две години, откако клупските челници забележаа дека...

Чарлс: Смртта на мојата сакана мајка е момент на најголема тага

0
Здравствената состојба на кралицата Елизабета Втора се влоши во последните неколку дена, а нејзиниот син, принцот Чарлс и внукот, принцот Вилијам...

Ковид-19 биланс: Еден починат 109 новозаразени, од нив 27 по вторпат

0
Во последните 24 часа се направени 672 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на КОВИД-19. Оздравени се 130 пациенти, а пријавено е...

(ВИДЕО) Бројот на жртви од поплавите во Пакистан надмина 1.000 лица

0
Уште 75 лица го загубија животот во последните 24 часа како последица на...

47,7 проценти од вкупното население во Македонија е вакцинирано против ковид-19

0
Во последните две недели регистрирано е намалување на инциденцата на Ковид-19 во 22 градови во земјава. Најголемо намалување е забележано во Македонски Брод,...