таг: последните

Најмалку 60 лица загинаа во невреме во Кина

0
Обилните врнежи што ја зафатија северна Кина во последните денови однесоа најмалку 62 животи, покажуваат најновите податоци според кои само во...

Претквалификациите за ЛОИ, познат распоред за Македонија

0
Светската кошаркарска федерација ги утврди и последните детали поврзани со претстојните претквалификациски турнири кои водат кон учество на Летните олимписки игри во Париз...

Ердоган ги доби првите честитки – Изброени 98% од гласовите

0
Додека се пребројуваат последните 2% од гласовите на претседателските избори во...

Бугарија договори Влада

0
Лутите ривали кои освоија најголем број гласови на последните парламентарни избори во Бугарија,...

Први официјални портрети на кралот Чарлс III и кралицата Камила

0
реклама Во последните 70 години се навикнавме да ги гледаме овие слики црно-бело. Покојната кралица...

По гласините дека Роналдо раскинува со неа, Џорџина се огласи на...

0
реклама Во последните неколку дена странските медиуми шпекулираат дека фудбалерот Кристијано Роналдо раскинува со...

Хрватска бара сезонски работници: Угостителите со најмали плати

0
Доаѓа сезоната, а со неа во последните години и маките на туристичките работодавци кои се жалат дека не можат да најдат...

Пронајдени се две тела, а се трага по уште шест лица...

0
Според последните информации од локалните власти во францускиот град Марсеј, две тела се пронајдени под урнатините откако експлозија срамни со земја...

Познати ce сите екипи во четвртфиналето на Лигата на Шампионите

0
Унгарски Веспрем и дански ГОГ Гудме се последните патници во четвртфиналето во Лигата на шампиони...

Пике: Ако сакате да поткупите судија, многу е едноставно

0
Барселона во последните недели е во центарот на вниманието на фудбалската јавност поради обвинувањата дека плаќала судии, а по „случајот Негреира“ започна вистински...