таг: Портпаролката

Дојава за бомба испратена до сите судови во Словачка

0
Судовите во Словачка денеска добија дојава за бомба, изјави портпаролката на регионалната полиција на Братислава, Јана Шимункова. Полицијата врши увид во сите...

Москва реагира за оружјето од АРМ за Украина

0
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова за тамошните медиуми оцени дека испраќањето воена помош на земјава за Украина...

Русија и Украина го поздравија кинескиот мировен план

0
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, денеска изјави дека Москва го цени кинескиот план за решавање на конфликтот...

Русија и се зкани на Хрватска откако не дозволи лет за...

0
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова ѝ се закани на Хрватска откако...

Зошто расте бројот на вакцинирани граѓани кои се заразуваат со коронавирус?

0
Портпаролката на Белата куќа Џен Псаки и музичките ѕвезди Џон Бон Џови и Брајан Адамс се последните во низата познати личности кои се...

Портпаролката на Белата куќа позитивнa на Ковид иако била вакцинирана

0
Портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки, објави дека е инфицирана со коронавирусот и покрај тоа...

(ФОТО) Кукаст крст врежан во лифт во Стејт департментот

0
Портпаролката на Стејт департментот, Џалина Портер, за новинарите изјавила дека свастиката е откриена доцна во понеделникот и оти државниот секретар Ентони Блинкен им...

САД планираат во април да го обноват стратешкиот дијалог со Ирак

0
Портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки, изјави дека Вашингтон планира стратешкиот дијалог со Ирак да се обнови во април. Таа смета дека...

Бајден нема да зборува за истрагата против неговиот син Хантер Бајден

0
Портпаролката на новоизбраниот претседател на САД, Џин Псаки, изјави денеска дека Џо Бајден нема да разговара за истрагата против неговиот син со кој...