fbpx
19 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: Поради

Италија заради коронакризата ги одложува локалните и регионални избори

0
Поради пандемијата на коронавирусот Италија ги одложи локалните и регионалните избори, што требаше да се оддржат до крајот на пролетта,  соопштија денеска владини...

РЕЧИСИ ЕДНА ГОДИНА: За 168 милиони деца ширум светот училиштата се...

0
За време на карантинот поради коронавирусот, училиштата за скоро 168 милиони ученици ширум светот се затворени речиси една година, соопшти УНИЦЕФ предупредувајќи на...

Седум добри причини да се направи ПАП-тест во време на пандемијата

0
Минатата година поради пандемијата со ковид-19 одложувавме бројни обврски, меѓу кои и прегледи кај лекар. Пандемијата нема брзо да заврши, а ризикот...

Времена забрана за исклучување на струјата на граѓаните на Тексас

0
Поради зимската бура и екстремно ниските температури, властите во Тексас времено им забранија на компаниите за електродистрибуција да им доставуваат сметки за струја...

За колективен имунитет веројатно ќе треба да бидат вакцинирани меѓу 80...

0
Белгиските експерти предупредуваат дека поради појавата на позаразни мутации на коронавирусот, ќе биде потребно да се вакцинираат помеѓу 80 и 90 проценти од...

Повторно контроли на границите на земјите во ЕУ – дали се...

0
Поради новите мутации на коронавирусот, некои европски земји воведуваат контроли на нивните граници. По Белгија, која...

Винарија „Сковин“ – Поради пандемијата симболично закројување на лозјето по повод...

0
Поради пандемијата, само со симболично закројување на лозјето лозарите и пријателите на ВИНАРИЈА СКОВИН го прославија православниот...

Паричникот празен, а треба да купите подарок: 5 идеи за романтични...

0
Доколку поради финансики причини не купивте подарок за својата втора половина, еве како можете да ја изненадите во последен момент, а притоа...

Куман ја донесе одлуката за Пјаниќ

0
Миралем Пјаниќ поради повреда не беше во комбинација за неговиот дуел во Барселона против Севиља во средата,...

Список на намирници кои ќе го спречат настанувањето на бубрежни камења

0
Поради губење на течноста, се создава помалку урина па поретко уринирате, а тоа им овозможува на минералите кои формираат камења да почнат...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
19 ° C
19 °
19 °
15 %
0.5kmh
0 %
пет
15 °
саб
9 °
нед
10 °
пон
13 °
вто
8 °

Последни објави