таг: Поради

УЕФА размислува да го менува системот на квалификации

0
Поради зголемувањето на бројот на учесници на следното Светско првенство во 2026 година, кога на Мундијалите во...

Кина пријави голем скок на бројот на хоспитализирани поради Ковид-19

0
Кина забележа најголем скок во бројот на хоспитализирани поради Ковид-19, со скок од 70 отсто,...

Бајден прогласи вонредна состојба во Калифорнија – најмалку 19 загинати

0
Американскиот претседател Џо Бајден прогласи вонредна состојба во Калифорнија поради снежното невреме. Најмалку 19 луѓе загинаа во временските неприлики од...

Рафаел Надал, ќе се пензионира после Ролан Гарос?!

0
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал поради тешките повреди во последните години се почесто добива прашања дали наскоро ќе...

Итната медицинска помош со препораки за претстојните новогодишни празници

0
Поради претстојните прослави на Новогодишните празници, Службата за Итна медицинска помош препорачува редовно земање на терапија кај хроничните болни, да се внимава со...

Ентони Дејвис ќе паузира најмалку еден месец

0
Американскиот кошаркар и центар на Лос Анџелес Лејкерс, Ентони Дејвис, поради повреда на стапалото ќе паузира најмалку...

Вонредна состојба во Ел Пасо поради приливот на мигранти преку мексиканската...

0
Градоначалникот на тексашкиот град Ел Пасо прогласи вонредна состојба поради зголемениот број мигранти кои пристигнуваат во градот, од кои илјадници се...

„Бомба“ од Шпанија, Реал Мадрид тргнува по ѕвездата на Ман. Јунајтед

0
Реал Мадрид ја користи паузата во првенството поради Светското првенство за да го проучи трансфер пазарот. Според...

РСЕ: Брисел е длабоко загрижен поради неусогласувањето на Србија со надворешната...

0
Европската унија е длабоко загрижена поради назадувањето на Србија во однос на усогласувањето со европската...

Жестоки протести низ кинеските градови поради строгите мерки на владата против...

0
Протестите поради строгите мерки на земјата за борба против коронавирусот, кои доведоа до затворање на милиони луѓе во нивните домови, се...