таг: помош

Хуманитарна криза во Појасот Газа, раселени се околу 80 илјади лица

0
Неопходна е хуманитарна помош за околу 200 илјади Палестинци од Појасот Газа, алармираше Црвениот крст при посетата...

Државната помош за фирмите создала нови работни места

0
Доделената државната помош за домашните фирми не ги дала посакуваните резултати. Според Институтот за економски анализи Фајнанс Тинк, позитивни ефекти се покажале само...

Гевгеличанец бараше пари за лекарства, сега донирал крвна плазма и спасил...

0
Самиот побара помош за да преживее, за да го победи лошиот вирус, сега за помошта враќа безмерно. Гевгеличанецот Перо Рујковски донирал крвна плазма...

Туристичките работници од Охрид и Струга очекуваат итна помош од државата

0
Без итна државна помош преку петтиот сет мерки за помош на туристичко – угостителскиот сектор, дел од вработените ќе останат без работа, предупредуваат...

Телефоните на екипата на Веља невоља ги отворале експерти од странска...

0
Српската полиција со помош на една странска пријателска полиција ја отворале содржината на мобилните телефони на екипата на Веља невоља кои биле заштитени...

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик...

0
Со помош на овој трик косата секогаш ќе ви изгледа совршено… Косата е еден од најубавите физички украси на...

Џабе брзи владини мерки за субвенции, заглавија во Собранието

0
Мерката за финансиска помош за исплата на плати за февруари и март заглави низ собраниските лавиринти. Од...

21 возило од Брза помош во Скопје доби посебни системи за...

0
Вкупно 21 возило од итната помош во Скопје доби посебни системи за навигација и GPS локација. Преку централниот мониторинг во Службата се знае...

Владата ја стави на маса идејата да нема субвенции за платите...

0
Мерката државна помош за исплата на плати, Владата планира да ја замени со бескаматни кредити за компаниите. Наместо субвенција од 14.500 до 21.770...

Србија ќе ѝ даде на Македонија 8000 вакцини од „Фајзер“

0
Македонија ќе добие 8000 вакцини против ковид-19 како помош од Србија во снабдувањето на вакцини против корона...