таг: помош

Германија потпиша договор за помош на Украина со 1 милијарда евра

0
Германија потпиша договор за помош на Украина со 1 милијарда евра преку грант. ...

Борел предлага 500 милиони евра дополнителна воена помош за Украина

0
Европската унија предлага да се удвои износот на воена помош за Украина за дополнителни 500...

Црвен крст: Се собира хуманитарна помош за Украина

0
Оваа помош за украинските деца ја донираа родители на кои им починале двете деца. Трогателната...

Жена се породи на улица во Белград

0
Екипата на Брзата помош утрово извршила породување на улица во Белград, а новороденото девојче заедно со нејзината мајка било пренесено на клиниката во...

Да му помогнеме на Филип: Потребно е да замине во Турција...

0
Во фејсбук групата „Хуманитарна помош“ се споделува апелот на мајката на Филип кому му е потребна трансплантација на бубрег и плазмофереза. Зафатот...

Направете си го овој вкусен напиток, штити од настинка

0
Останете фит и силни со помош на овој величествен напиток. Состојки: -3 моркови -1 супена лажица (15 гр) ѓумбир...

Од четврток до сабота ќе се одржи 50. издание на „Златен...

0
Во организација на Националната боксерска федерација, а со помош на Агенцијата за млади и спорт и Градот Скопје, годинава се одржува 50. издание...

ЕУ ветува: Милиони евра на Литванија за решавање на мигрантската криза

0
Европската унија и вети помош од десетици милиони евра на Литванија за решавање на мигрантската криза, за која ги обвинува соседна Белорусија и...

ЗАГРИЖУВАЧКА ВЕСТ ОД СЗО: Опасност од појава на поопасни видови на...

0
Комитетот за итна помош за Ковид-19 при Светската здравствена организација (СЗО) ја предупреди меѓународната заедница дека најверојатно ќе се појават и ќе се...

Хуманитарна криза во Појасот Газа, раселени се околу 80 илјади лица

0
Неопходна е хуманитарна помош за околу 200 илјади Палестинци од Појасот Газа, алармираше Црвениот крст при посетата...