fbpx
6 C
Skopje
понеделник, март 8, 2021

таг: помош

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик...

0
Со помош на овој трик косата секогаш ќе ви изгледа совршено… Косата е еден од најубавите физички украси на...

Џабе брзи владини мерки за субвенции, заглавија во Собранието

0
Мерката за финансиска помош за исплата на плати за февруари и март заглави низ собраниските лавиринти. Од...

21 возило од Брза помош во Скопје доби посебни системи за...

0
Вкупно 21 возило од итната помош во Скопје доби посебни системи за навигација и GPS локација. Преку централниот мониторинг во Службата се знае...

Владата ја стави на маса идејата да нема субвенции за платите...

0
Мерката државна помош за исплата на плати, Владата планира да ја замени со бескаматни кредити за компаниите. Наместо субвенција од 14.500 до 21.770...

Србија ќе ѝ даде на Македонија 8000 вакцини од „Фајзер“

0
Македонија ќе добие 8000 вакцини против ковид-19 како помош од Србија во снабдувањето на вакцини против корона...

ССМ со предлози за петтиот пакет мерки, субвенции за плата директно...

0
Владата да обезбеди финансиска помош и поддршка за компаниите кои нема да можат да ги обавуваат деловните потфати заради вирусот...

За да ја добијат сите помошта од 6.000 денари треба да...

0
Паричната помош од 6.000 денари ја подигнале 90 проценти од корисниците, информираат од банките.Исплатата се вршеше до петокот, 25 декември,...

Македонија нема да има странски селектор, еве што порачува ФФМ

0
Медиумите од соседството со помош на „македонски кујни“ пласираат лажни вести дека ФФМ е во преговори со тренери од странство за селекторската позиција...

Владата дава помош од 6.000 денари и на гастарбајтери

0
За исплатата на државната помош на граѓаните кои не успеаја да ја подигнат до петокот поради блокирани сметки или неажурирани...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
6 ° C
6 °
6 °
81 %
1kmh
75 %
пон
8 °
вто
12 °
сре
9 °
чет
8 °
пет
11 °

Последни објави