таг: помош

Хамас го шпионира сопствениот народ во Газа за да ги задуши...

0
Терористичката група Хамас со помош на тајната полиција во Појасот Газа со години ги шпионира палестинските цивили со цел да го уништи секое...

Се очекува САД да објават нов пакет воена помош за Украина...

0
Се очекува САД да објават нов пакет воена помош од 400 милиони долари за Украина, рекоа американски официјални лица, додека Кијив се бори...

ЕУ додели една милијарда евра на Либан за да го запре...

0
Помош од ЕУ вредна една милијарда евра за запирање на протокот на мигранти денеска во Либан ќе ја објават претседателката на ЕК Урсула...

Бајден го потпиша нацрт-законот со кој се обезбедува клучната воена помош...

0
Претседателот Џо Бајден денес го потпиша нацрт законот за помош со кој се обезбедува клучна воена помош за Украина, со што се стави...

Тајван изрази задоволство од долгоочекуваниот пакет помош од САД

0
Тајван изрази задоволство од пакетот помош одобрен од американскиот Конгрес, кој вклучува поддршка за островот со оружје, и покрај повиците на Кина до...

Американскиот Сенат одобри 95 милијарди долари помош за Украина, Израел и...

0
Американскиот Конгрес ноќеска го одобри пакет помош од 61 милијарда долари за Украина, што се случи по неколкумесечен застој заради спротиставувањето на тврдото...

Израел го критикуваше конечниот извештај за обвинувањата против УНРВА

0
Израел го критикуваше извештајот за Агенцијата на ОН за помош и работа за палестинските бегалци на Блискиот Исток (УНРВА), главниот обезбедувач на хуманитарни...

Столтенберг: Американската помош за Украина не е задоцнета, но нејзиното одложување...

0
Воената помош за Украина во вредност од речиси 61 милијарда долари, која Претставничкиот дом на САД во саботата ја одобри по неколкумесечна расправа,...

УНРВА: На секои 10 минути загинува по едно дете во Појасот...

0
Агенцијата на Обединетите нации за помош на палестинските бегалци (УНРВА) денеска соопшти дека на секои 10 минути во Појасот Газа загинува по едно...

Спикерот Џонсон: Претставничкиот дом на САД ќе гласа одделно за помош...

0
Претставничкиот дом на САД ќе го разгледа пакетот странска помош оваа недела, поделувајќи го на четири посебни нацрт-закони за поддршка на Украина, Израел,...