fbpx

таг: подготвува

Што да очекува ЕУ од Џорџа Мелони?

0
Италија се подготвува да ја добие првата жена премиер, но и првиот екстремно десничарски лидер по Бенито Мусолини, што го зголемува...

Директната помош на САД за шесте земји од Западен Балкан може...

0
Помошта што се подготвува во Конгресот на САД за развој на Западен Балкан е вредна околу четири милијарди долари, а е...

Повторно експлозија на „Старшип“ вселенското летало

0
„Спејс-Икс“ долго време се подготвува за првиот орбитален пробен лет на вселенско летало „Старшип“, но тој битен настан би можел повторно да биде...

СЗО стравува од појава на колера во Украина

0
Светската здравствена организација се подготвува за потенцијално избивање колера во Мариупол, каде што се оштетени...

Турција ќе охрабрува милион сириски бегалци да се вратат дома

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека Анкара подготвува нов проект што ќе овозможи доброволно враќање на еден милион сириски...

ЕУ подготви нов пакет санкции против Русија

0
ЕУ подготвува четврти пакет санкции против Руската Федерација, по 17-дневната окупација на Украина. Претседателката на...

Нови правила за патување во ЕУ во услови на ковид

0
Европската унија подготвува нов модел за управување со пандемијата на коронавирус за патување, што би значело напуштање на пристапот „географска област на потекло...

ЕУ разгледува нов модел на патување во услови на ковид, веќе...

0
Европската унија подготвува нов модел за управување со пандемијата на коронавирус за патување, што би...

Продолжува драмата: Федералните власти пронајдоа нов доказ против Ѓоковиќ

0
Новак Ѓоковиќ продолжува да се подготвува за настапот на првиот грен слем Австралија Опен, но и понатаму останува неизвесно дали ќе може да...

Барслона без Ерик Гарсија против Реал Мадрид

0
Тренерот на Барслона Чави со реми ќе се подготвува за „Ел Класико“ пресметката која следи во Ријад. Барселона и Реал ќе ги...