fbpx

таг: податоците

За три дена регистрирани уште 290 позитивни на ковид-19, активни се...

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 01.07 до 03.07.2022): Направени се...

22% од тестираните позитивни, двајца починати од ковид 19

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 894 тестови, а регистрирани...

Kовид-бројките растат, нови мерки нема

0
Согласно податоците што ги соопшти вчера Комисијата за заразни болести, забележан е раст на бројот на позитивните случаи на КОВИД-19 во земјава за...

Уште 148 нови случаи на ковид од 1.261 тестирања, почина 84-годишен...

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.261 тестови, а регистрирани...

Бројките растат: Регистрирани се 168 нови случаи на КОВИД-19

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.101 тестови, а регистрирани...

Уште 180 новозразени со ковид-19 во последните три дена од 2.880...

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 24.06 до 26.06.2022): Направени се...

Уште 108 заразени со ковид од 723 тесирања

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 723 тестови, а регистрирани...

Нови 93 заразени со ковид од 777 тестови, 20 се реинфекции

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 777 тестови, а регистрирани...

Нови 110 случаи на ковид-19 од 894 тестови, нема починати

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 894 тестови, а регистрирани...

За три дена нови 81 случаи на ковид од 1.972 тестови,...

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 17.06 до 19.06.2022): Направени се...