таг: поголем

„Стокецовите“ популарни во Делчево

0
Во Делчево се поголем е бројот на млади вљубеници во олдтајмерите. Еден од оние кои ја наследиле љубовта кон олдтајмерите е гимназијалецот Никола...

(ВИДЕО) Колапс во САД поради ледена бура – откажани летови и...

0
Зимското невреме проследено со ледена бура вчера парализира поголем дел од САД, поради што беа откажани повеќе од 1 700 летови...

Долги колони на границата со Грција

0
За поголем дел од граѓаните, овој викенд се претвори во продолжен одмор. Голем дел од администрацијата ги спои деновите во пресрет...

Унгарија очекува поголем бран бегалци од Украина следната недела

0
Унгарија очекува „поголем бран“ бегалци да пристигне од Украина следната недела, изјави премиерот Виктор Орбан...

ОН: Повеќе смртни случаи поради загадена животна средина отколку од ковид-19

0
Загадувањето на животната средина предизвикува поголем број смртни случаи во светот отколку ковид-19, се наведува во новиот извештај на Обединетите нации....

Долгото седење предизвикува срцеви заболувања

0
Колку подолго седиме, толку поголем е ризикот за оштетување на срцето, а тука посебно треба да се нагласи срцевата слабост. Анализата на...

Европа се подготвува за нов бран, мерките се заоструваат, речиси никаде...

0
Сѐ поголем број земји во Европа пријавуваат зголемување на бројот на заразени, а во некои случаи и голем број хоспитализирани. Делта-сојот...

Короната не бира, го загрозува срцето и кај претходно здрави 20-годишни...

0
Сè поголем е бројот на 20-годишни луѓе кои прележале ковид-19 и бараат помош од кардиолог поради зголемен притисок. Испитувањата покажуваат дека додека биле...

Невреме во Србија, пет општини прогласија вонредна состојба

0
По силното невреме што погоди поголем дел од Србија, пет општини беа принудени да прогласат вонредна состојба....

Шпанија повторно воведува рестриктивни мерки: Ноќниот живот се прекинува, голем број...

0
Се поголем е бројот на заразени лица во Шпанија, затоа во некои региони се воведени ограничувачки мерки, само неколку недели откако беа укинати....