fbpx
-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: повредени

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала во Иран,...

0
Најмалку 40 лица се повредени во земјотрес со јачина од 5,6 степени по Рихтер, во југозападната иранска...

ВИДЕО: Силна експлозија во „Лидл“, активирани хеликоптери за Итна помош

0
Најмалку три лица се повредени денеска во експлозија на една од пратките во седиштето на Лидл во Германија, јавуваат локалните медиуми. ...

Се запали болница во Романија, има жртви

0
Најмалку четири лица загинаа денес, а неколку лица беа повредени во пожар во пустинска болница во Букурешт,...

ЕКСПЛОДИРА ЦИСТЕРНА СО ГОРИВО- над 30 загинати и 17 повредени до...

0
Најмалку 30 лица загинаа, а 17 се повредени при експлозија на камион-цистерна за гориво, кој превезувал бензин во нигерискиот град Агбор. Според...

Напад на полицијата во Западен Дарфур – 48 луѓе се убиени

0
Најмалку 48 луѓе загинаа, а 97 се повредени при напад на милицијата во градот Ел Генеина, Западен Дарфур, јави суданската државна новинска агенција...

ФОТО+ВИДЕО: Автобус виси на надвозник во Њујорк

0
Најмалку седум лица се повредени во Њујорк откако автобус излетал од надвозник во Бронкс. Како што соопштила локалната полиција, сите...

Силно невреме во Индонезија: 11 лица загинаа во свлечиште, 18 се...

0
Единаесет лица загинаа, а 18 се повредени во невремето и обилните дождови што ја зафатија западна Индонезија. – Прво...

Во протестите во Вашингтон повредени повеќе полицајци

0
Повеќе полицајци се повредени, а најмалку еден е пренесен во болницата, јави Си-Ен-Ен. Дел од американските медиуми јавија дека една жена е...

ФОТО I Свлечиште во Норвешка: Десет лица се повредени, 26 се...

0
Десет лица се повредени, од кои едно е во критична состојба, додека 26 се водат како исчезнати откако свлечиште во јужниот дел...

ВИДЕО I Експлозија во центарот на Балтимор: Повредени 23 лица, девет...

0
Најмалку 23 лица се повредени од кои девет се наоѓаат во критична состојба по делумното уривање на покрив и експлозија во центарот...

Моментална Температура

Skopje
few clouds
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
0.5kmh
20 %
вто
12 °
сре
15 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °

Последни објави