таг: повредени

Уште еден „перфектно нормален ден“ во Русија: Легијата за слободна Русија...

0
Две лица загинаа, а 19 други беа повредени во четвртокот во западниот руски регион Белгород, откако земјата трет ден по ред се соочува...

Пакистан соопшти дека две деца загинале во ирански напад во пограничната...

0
Пакистан соопшти дека две деца загинале, а три други се повредени во нападите на соседен Иран во вторникот. Иран тврди дека цели...

Едно лице загина, а четири се повредени во експлозија во фабрика...

0
Едно лице загина, а четворица се повредени во експлозија во фабриката „Трајл“ во...

Најмалку 24 повредени во судар на два воза во метрото во...

0
Најмалку 24 лица се полесно повредени вчера во Њујорк кога два воза на метрото се судрија и еден од возовите излета од шините....

Нови руски напади врз Херсон во текот на ноќта, најмалку четири...

0
Најмалку четири лица загинаа, а девет се повредени во синоќешните руски напади врз јужниот украински град Херсон, изјави регионалниот гувернер. Украинската армија...

Чешки медиуми: Во пукањето во Прага најмалку 11 мртви и над...

0
Единаесет лица загинаа, меѓу кои и напаѓачот, деветмина се тешко повредени, пет до шест лица се со умерено тешки повреди, а десет лица...

Русите со ракети ја нападнаа Украина, има мртви и ранети

0
Најмалку едно лице загина, а четворица се повредени во руски ракетен напад врз Днепропетровск. Најмалку уште едно лице е рането во...

(ВИДЕО) Снежна бура ја замрзна Украина, има загинати и повредени

0
Десет лица загинаа, а 23 се повредени, меѓу кои две деца...

Еден загинат и тројца повредени во пукање во продавница во Охајо

0
Најмалку едно лице загинало, а три други биле повредени во пукотница...

Повеќе од 50 загинати во бомбашки напад во Пакистан

0
Најмалку 52 лица загинале, а повеќе од 50 биле повредени во...