таг: повредени

Најмалку 100 загинати во пожар на свадба во Ирак

0
Најмалку 100 луѓе загинале, а повеќе од 150 биле повредени во...

Грција; Четворица загинати кога автомобил удри во автобус со српски туристи

0
Четворица загинати и над 50 повредени е билансот од тешката несреќа што се...

Силен земјотрес го погоди Мароко – над 300 загинати, стотици повредени

0
Најмалку 300 луѓе загинаа, а над 150 се повредени по силниот земјотрес што...

Најмалку 23 повредени во тајфунот Лан во западна Јапонија, откажани над...

0
Најмалку 23 лица се повредени во тајфунот Лан кој вчера го зафати западниот...

(ВИДЕО) Најмалку 23 повредени во земјотрес во јужна Турција

0
Најмалку 23 лица се повредени во земјтресот со јачина од 5,2 степени по...

Еден мртов и неколкумина повредени во престрелка во Приштина

0
Едно лице загинало, а четворица биле повредени во престрелка во центарот на Приштина...

Најмалку 18 загинати во автобуска несреќа во Мексико

0
Најмалку 18 лица загинаа, а 23 се повредени во автобуска несреќа...

Шест загинати во невремето на Балканот

0
Шест загинати и стотина повредени е билансот од невремето  кое вчера го зафати Балканот. Во хрватската престолнина Загреб пријавени се...

Дваесет повредени во руските напади на Миколаев и Одеса

0
Најмалку 20 лица се повредени рано во четвртокот во руски напад врз Миколаев...

Едно лице убиено, двајца повредени во напад врз Киев

0
Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во синоќешниот напад на руски...