fbpx

таг: пејачка

ВИДЕО: Били Ајлиш прекина концерт за обожавателка да добие инхалатор

0
 Американската пејачка Били Ајлиш го прекина концертот во Атланта за една нејзина обожавателка да добие инхалатор за астма. Били не сакаше да го...

Адел ѕвезда на годинешните Британски музички награди

0
Британската пејачка Адел го обележа овогодишното доделување на Британските музички награди, познати и како „БРИТ“. Свеченоста се одржа во лондонската „О2 арена“. ...

Хрватската пејачка Мери Цетиниќ ја изгуби својата ќерка: Се закануваше ужасната...

0
Хрватската музичарка, пијанистка, пејачка,  композиторка и текстописец Мери Цетиниќ на својот профил на социјалните мрежи ja сподели веста за најголемата болка што...

ВИДЕО+ФОТО | Тамара Тодевска денес го прослави својот роденден: Од Хана...

0
Една од нашите најпознати пејачка Тамара Тодевска денес го прослави својот роденден. За разлика од претходните роденденски прослави, овој пат беше малку...

ФОТО | Нина Бадриќ објави фотографија со нејзиниот покоен татко: По...

0
Хрватската пејачка Нина Бадриќ на својот инстаграм -профил објави фотографија на која позира во прегратките на нејзиниот покоен татко Симо. ...

Деми Ловато проговори за својата сексуалност: Отсега ќе се идентификувам како...

0
Американската пејачка и актерка Деми Ловато неодамна се декларираше како небинарна личност. Како што вели, ја донела таа одлука по многу работа...

Пејачката Туна Сејдиу стана мајка по вторпат: Веста ја откри со...

0
35-годишната пејачка Туна Сејдиу на Денот на мајката стана мајка по втор пат. Веста за раѓањето на нејзиниот втор син ја сподели...

Сара Мејс сподели семејна фотографија: Само ние четворица – па веднаш...

0
Нашата пејачка и харфистка Сара Мејс иако изминатиов период не можеме да ја видиме на сцената поради пандемијата на коронавирусите, сепак таа...

ФОТО | Шакира со апел за протестите во Колумбија: Неприфатливо е...

0
Колумбиската пејачка Шакира ја осуди полициската бруталност на социјалните мрежи за време на протестите во нејзината матична земја за контроверзните даночни реформи....

Џенифер Лопез и Бен Афлек: Дали старата љубов повторно се разгорува?

0
Актерката и пејачка Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек неодамна беа забележани како поминуваат време заедно во Лос Анџелес, пишува „Page...