таг: пат

(ВИДЕО) Кина повторно погодена од песочна бура, регистрирано огромно загадување на...

0
Пекинг го погоди силна песочна бура, по втор пат во изминатите две недели. Невремето беше предизвикано...

Јокиќ е повторно брилијантен, исто како и Дончиќ!

0
Никола Јокиќ е на прав пат да стане најкорисен играч во регуларниот дел од НБА-сезоната. ...

За прв пат се огласи Кристијано Роналдо по елиминацијата од ЛШ:...

0
Кристијано Роналдо за прв пат се огласи по елиминацијата во Лигата на шампионите со Јувентус од Порто....

Таа била келнерка, а тој холивудска ѕвезда: Жената на познатиот актер...

0
Секој пат кога на некој настан Мет Дејмон ќе се појави со својата сопруга, таа привлекува големо внимание… Бидејќи и...

ИЗБЕГНАТА ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА – во Аталнтикот се распадна огромен глечер

0
Глечерот бил на пат кон оддалечениот остров Јужна Џорџија, до кој глечер наречен А-68А се приближил минатата година, претставувајќи закана за екосистемот на...

Ковид-19 највисоко на агендата на Светскиот економски форум во Давос

0
Од денеска до 29 јануари ќе се одржи годинашниот, овој пат виртуелен Светски економски форум во Давос....

Во Франција до сега вакцинирани повеќе од 400 илјади луѓе, до...

0
Франција е на пат да ја постигне својата цел да вакцинира еден милион луѓе против Ковид-19 до крајот на јануари и има доволно...