таг: пат

Иран призна дека разговара со Саудиска Арабија

0
Иран за прв пат потврди дека разговара со Саудиска Арабија, наведувајќи дека намалувањето на напнатоста во Персискиот...

Прв пат по 10 месеци во Израел никој не почина од...

0
Прв пат во последните 10 месеци во Израел не е регистриран ниту еден случај на починат од коронавирусот, а во меѓувреме половина од...

ВИДЕО: Барса даде ЧЕТИРИ гола во 12 минути и го грабна...

0
Барселона по 31 пат го освои Кралскиот куп на Шпанија откако со два гола на Лионел Меси...

Скапоцени камчиња кои штитат од болести, носат среќа и љубов, кое...

0
На половина пат меѓу астрологијата, езотеријата и популарната култура: изгледа дека традицијата на носење камчиња за заштита од негативности, но и за среќа,...

(ВИДЕО) Кина повторно погодена од песочна бура, регистрирано огромно загадување на...

0
Пекинг го погоди силна песочна бура, по втор пат во изминатите две недели. Невремето беше предизвикано...

Јокиќ е повторно брилијантен, исто како и Дончиќ!

0
Никола Јокиќ е на прав пат да стане најкорисен играч во регуларниот дел од НБА-сезоната. ...

За прв пат се огласи Кристијано Роналдо по елиминацијата од ЛШ:...

0
Кристијано Роналдо за прв пат се огласи по елиминацијата во Лигата на шампионите со Јувентус од Порто....

Таа била келнерка, а тој холивудска ѕвезда: Жената на познатиот актер...

0
Секој пат кога на некој настан Мет Дејмон ќе се појави со својата сопруга, таа привлекува големо внимание… Бидејќи и...

ИЗБЕГНАТА ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА – во Аталнтикот се распадна огромен глечер

0
Глечерот бил на пат кон оддалечениот остров Јужна Џорџија, до кој глечер наречен А-68А се приближил минатата година, претставувајќи закана за екосистемот на...

Ковид-19 највисоко на агендата на Светскиот економски форум во Давос

0
Од денеска до 29 јануари ќе се одржи годинашниот, овој пат виртуелен Светски економски форум во Давос....