таг: откриен

Во соседството се појави новиот сој на коронавирус- еве ги деталите

0
Во Сараево изминативе денови е откриен британскиот вид коронавирус, пренесуваат локалните медиуми. Како што наведуваат, странски државјанин кој престојувал во Сараево како...

Новиот вид на коронавирус откриен и во Германија

0
Во Германија е откриен новиот вид на коронавирус, кој брзо се шири во Велика Британија, соопштија денеска властите во германската покраина Баден-Виртемберг. ...

ВИДЕО | СЗО: Новиот вид коронавирус „не е вон контрола”

0
Новиот вид на коронавирусот откриен во Велика Британија, што брзо се шири, „не е вон контрола”, соопшти денеска Светска здравствена организација повикувајќи...

СЗО: Новиот вид коронавирус „не е вон контрола“

0
Новиот вид на коронавирусот откриен во Велика Британија, што брзо се шири, „не е вон контрола“, соопшти денеска Светска здравствена организација повикувајќи да...