fbpx

таг: откриен

(ВИДЕО) ЗНАЧАЈНО ОТКРИТИЕ ВО НОТР ДАМ: Пронајден саркофаг од 14. век

0
Мистериозниот саркофаг е откриен во внатрешноста на катедралата Нотр Дам откако пред три години ја зафати голем пожар, а наскоро треба...

Во Израел откриен првиот случај на новиот опасен вид на коронавирусот

0
Во Израел е откриен првиот случај на зараза со новиот вид на коронавирус Б. 1.1.529, кај граѓанин кој се враќал од Малави, соопшти...

Нов вид на коронавирус се појави во француско училиште, светот е...

0
Нов вид на коронавирус е откриен во училиште во Баналек, Бретања, Франција, за кој експертите тврдат дека е мутација различна од сите досега...

Заразени 41 лице во Израел од индиската мутација на коронавирус

0
Во Израел е откриен 41 случај на индиската мутација на коронавирусот, од кои четири лица биле претходно вакцинирани, соопшти денеска израелското Министерство за...

Руските власти соопштија дека со птичји грип се заразени седум луѓе

0
Птичји грип е откриен кај седум работници на живинарска фарма на југ на Русија, изјави директорката на Агенцијата за заштита на здравјето на...

Досега е присутна во 10 земји! Откриена нова мутација на коронавирусот

0
Во Велика Британија е откриен уште еден вид коронавирус со потенцијално загрижувачки пакет-мутации, ја пренесува „Гардијан“...

Во соседството се појави новиот сој на коронавирус- еве ги деталите

0
Во Сараево изминативе денови е откриен британскиот вид коронавирус, пренесуваат локалните медиуми. Како што наведуваат, странски државјанин кој престојувал во Сараево како...

Новиот вид на коронавирус откриен и во Германија

0
Во Германија е откриен новиот вид на коронавирус, кој брзо се шири во Велика Британија, соопштија денеска властите во германската покраина Баден-Виртемберг. ...

ВИДЕО | СЗО: Новиот вид коронавирус „не е вон контрола”

0
Новиот вид на коронавирусот откриен во Велика Британија, што брзо се шири, „не е вон контрола”, соопшти денеска Светска здравствена организација повикувајќи...

СЗО: Новиот вид коронавирус „не е вон контрола“

0
Новиот вид на коронавирусот откриен во Велика Британија, што брзо се шири, „не е вон контрола“, соопшти денеска Светска здравствена организација повикувајќи да...