таг: откриен

Откриен нов, прецизен метод за дијагностицирање на Алцхајмерова болест преку анализа...

0
Откриен е нов, прецизен метод за откривање на Алцхајмеровата болест преку анализа на крвта, а откритието може да биде револуционерен чекор напред во...

Откриен нов, прецизен метод преку анализа на крвта за дијагностицирање на...

0
Откриен е нов, прецизен метод за откривање на Алцхајмеровата болест преку анализа на крвта, а откритието може да биде револуционерен чекор напред во...

Во Хрватска откриен забранет токсичен пестицид кај пиперки увезени од Македонија

0
Забранет отровен пестицид е откриен во пиперки од Македонија кои биле...

Мистериозен цилиндар пронајден на плажа, никој не знае што е: „Не...

0
реклама Мистериозниот објект е откриен на плажата во Грин Хед, 250 километри од Перт во...

(ВИДЕО) ЗНАЧАЈНО ОТКРИТИЕ ВО НОТР ДАМ: Пронајден саркофаг од 14. век

0
Мистериозниот саркофаг е откриен во внатрешноста на катедралата Нотр Дам откако пред три години ја зафати голем пожар, а наскоро треба...

Во Израел откриен првиот случај на новиот опасен вид на коронавирусот

0
Во Израел е откриен првиот случај на зараза со новиот вид на коронавирус Б. 1.1.529, кај граѓанин кој се враќал од Малави, соопшти...

Нов вид на коронавирус се појави во француско училиште, светот е...

0
Нов вид на коронавирус е откриен во училиште во Баналек, Бретања, Франција, за кој експертите тврдат дека е мутација различна од сите досега...

Заразени 41 лице во Израел од индиската мутација на коронавирус

0
Во Израел е откриен 41 случај на индиската мутација на коронавирусот, од кои четири лица биле претходно вакцинирани, соопшти денеска израелското Министерство за...

Руските власти соопштија дека со птичји грип се заразени седум луѓе

0
Птичји грип е откриен кај седум работници на живинарска фарма на југ на Русија, изјави директорката на Агенцијата за заштита на здравјето на...

Досега е присутна во 10 земји! Откриена нова мутација на коронавирусот

0
Во Велика Британија е откриен уште еден вид коронавирус со потенцијално загрижувачки пакет-мутации, ја пренесува „Гардијан“...