fbpx

таг: Откако

Украина и Русија со различни верзии за нападот врз болницата во...

0
Три лица загинаа, меѓу кои и едно шестгодишно дете, откако руски воени авиони бомбардираа породилиште во Мариупол. Трудниците преживеале бидејќи во...

Украинските служби си убија еден од преговарачите со Русија

0
Украински преговарач е убиен од Украинската служба за безбедност, откако наводно ја предал земјата комуницирајќи со Русија. Денис Киреев, член на...

ВИДЕО / Резервистите на Чави ја запечатија судбината на Билбао

0
Барселона му се „одмазди“ на Атлетик Билбао откако го елиминираше во Купот на Кралот, победувајќи го во...

Русија исклучена од системот СВИФТ

0
Откако Западот постигна единство и реши да исклучи руски банки од т.н. СВИФТ, односно системот за прекугранични трансакции, овој платежен систем...

Шкупи се поблиску до титулата, 10 бода пред Шкендија

0
Екипата на Шкупи ја обезбеди и третата пролетна победа, откако во рамките на 21. коло во Првата Лига, забележа победа со резултат 3-2...

Зеленски: Инвазија врз Украина од страна на Русија

0
Откако рано изутринава Русија започна воена напад врз украина, со свое сооопштение се јави и украинскиот претседател, Володимир Зеленски. Во неговото...

(ВИДЕО) Сцени на хаос во Киев: Реки од автомобили, бега дури...

0
Откако првиот човек на Русија, Владимир Путин, започна општа инвазија на Украина, многу Киевчани решија да го напуштат главниот град што...

Суперлигата се враќа! Јувентус, Реал и Барселона започнаа разговори

0
Суперлигата повторно е во центарот на вниманието откако се чинеше дека хипотезата за реализација на амбициозниот проект...

Револуција во лакирањето нокти: Алатка која воодушеви милиони жени!

0
Откако ќе ја откриете оваа алатка, на лакирањето никогаш повеќе нема да гледате на ист начин! ...

Жената која го уби сопругот доби 30 дена притвор

0
Откако СВР Тетово поднесе  кривична пријава за убиство до тетовското Обвинителство, денес судија во  претходна постапка одредил...