fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: Откако

Поранешните сопружници Џенифер Анистон и Џастин Теру сè уште се добри...

0
По речиси четири години откако објавија дека се разделуваат, Џастин Теру вели дека тој и неговата поранешна сопруга Џенифер Анистон сè уште...

Аферата „Мафија 2“ се проширува: И албанскиот претседател Мета обвинува за...

0
Откако денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја обелодени аферата „Мафија 2“ каде што повеќе од 20 илјади граѓани имаат дупликат матични броеви,...

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат...

0
Откако многу жени се охрабрија и го обвинија продуцентот Харви Вајнстин дека сексуално ги злоставувал, а со осум од нив приватно се...

Џенифер Анистон вели дека приказните дека посвојува дете се чиста измислица

0
Откако во медиумите низ целиот свет се појави вест дека таа ќе посвои дете, односно дека веќе го започнала тој процес,...

По веста дека бил итно хоспитализиран се огласи и Аца Лукас:...

0
Откако молскавично се рашири веста дека српскиот пејач Аца Лукас бил итно хоспитализиран пред два дена поради болки во стомакот, се...

Илон Маск се прогласи за „император на Марс“

0
Откако претходно во описот на биографијата на Твитер изјави дека е „техно крал на Тесла“, сега Илон Маск се прогласи за „император...

Реал Мадрид подобар од Барселона и во „Ел Класико“ во кошарка

0
Откако синоќа Реал Мадрид славеше против Барселона со 2:1 во „Ел Класико“, вечерва нова победа на „Кралевите“,...

Четири жени ја тешат кралицата додека жали за Филип: Тие се...

0
Откако во петокот Бакингемската палата објави дека почина принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора, следеа пораки на сочувство и поддршка од целиот...

Грција: Комисијата за имунизација предлага вакцинација со Астра Зенека за лица...

0
Националната комисија за имунизација, откако ги процени достапните податоци, препорачува продолжување на програмата за вакцинација со сите достапни вакцини, вклучувајќи ја и вакцината...

Овој производител на телефони заминува во историјата – еве кои негови...

0
Откако дефинитивно потврди дека ќе го затвори одделот за производство на паметни телефони, јужнокорејската компанија LG објави дека клиентите и сопствениците на сегашните...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
100 %
1kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави