fbpx

таг: Откако

Зеленски: Инвазијата на Украина не е крај на плановите на Русија

0
Откако руски генерал изјави дека Русија сака целосна контрола врз јужна Украина, украинскиот претседател Володимир Зеленски предупреди дека руската инвазија на...

(ВИДЕО) ЗНАЧАЈНО ОТКРИТИЕ ВО НОТР ДАМ: Пронајден саркофаг од 14. век

0
Мистериозниот саркофаг е откриен во внатрешноста на катедралата Нотр Дам откако пред три години ја зафати голем пожар, а наскоро треба...

Експлозија во Истанбул, наредена итна евакуација на граѓаните

0
Најмалку три згради се евакуирани откако околу 8:30 часот по локално време избувнала експлозија во...

Лажни видеа со сирена предизвикаа вознемиреност во Африка, реагираше и полицијата

0
Откако корисничка на Тик-ток објави видео и тврдеше дека, наводно, видела вистинска сирена на брегот кај Укунда, Кенија, многумина поверуваа, на социјалните мрежи...

Маск ги прашува корисниците дали сакаат копче за уредување на Твитер

0
Неколку часа откако шефот на Тесла, Илон Маск, откри дека поседува 9,2 отсто од Твитер, во вредност од речиси 3 милијарди долари, тој...

Зеленски побара Русија да биде исфрлена од Советот за безбедност на...

0
Говорејќи пред Советот за прв пат откако Русија ја нападна Украина, украинскиот претседател рече дека руските војници убивале цивили и силувале...

Зеленски: Ќе инсистираме на територијалниот интегритет на Украина на мировните преговори...

0
Откако претходно сугерираше дека е подготвен за компромис, Володимир Зеленски кажа дека неговата влада ќе...

Бугарското Обвинителство „го амнестира“ Бојко, премиерот Петков бесен!

0
Остри реплики на релација Влада-Обвинителство во Бугарија, откако екс-премиерот Бојко Борисов беше пуштен на слобода. Обвинителите не пронашле основи за подигнување...

Бајден го нарече Путин „бандит“, Москва возврати: „Бајден е сенилен“

0
Два дена откако го нарече воен злосторник, американскиот претседател Џо Бајден му додава повеќе други епитети на својот руски колега како...

Бегалска криза: За 20 дена речиси три милиони бегалци ја напуштија...

0
Околу три милиони лица побегнале од Украина откако Русија ја започна воената офанзива во оваа земја, пред точно 20 дена. Ова...