таг: отвори

Руските сили се прегрупираат и се враќаат во Белорусија?!

0
Украина денеска не отвори хуманитарни коридори за евакуација на цивили. Високи владини претставници соопштија дека разузнавачките извештаи предупредуваат оти руските сили...

По речиси еден месец, денеска повторно отворена Московската берза

0
Берзата во Москва денеска делумно се отвори, по првпат од 25 февруари – ден по...

Љубов и солзи на аеродромите во Австралија, границите отворени по две...

0
Австралија повторно ја отвори својата меѓународна граница за првпат по речиси две години, што придонесе до радосни семејни собири и се...

По речиси две години, Австралија повторно ги отвора границите за вакцинираните...

0
Австралија целосно ќе ги отвори границите за сите вакцинирани лица од 21 февруари, најави премиерот Скот Морисон откако земјата беше затворена...

Отворена истрага за обвиненијата против Гринвуд

0
Полицијата на Манчестер отвори истрага против крилниот напаѓач на Манчестер јунајтед, Мејсон Гринвуд. „Мирор“ јавува за започната полициска истрага откако девојката на...

Обамејанг заминува од Арсенал, Њукасл следна дестинација

0
Лондонски Арсенал му ја отвори излезната врата на  Пјер Обамејанг, кој слободно може да си бара нов клуб во зимскиот преоден рок. ...

Србија го отвори првиот кластер во преговорите за членство во ЕУ

0
Србија денеска го отвори кластерот број 4 на меѓувладината конференција со ЕУ. Кластерот број 4...

Шаховската репрезентација со пораз го започна ЕП

0
Машката шаховска селекција на Македонија со пораз го отвори Европското екипно првенство во Словенија. Нашите шахисти загубија со 3-1 од Хрватска, во првото коло...

Шаховската репрезентација со пораз го започна ЕП

0
Машката шаховска селекција на Македонија со пораз го отвори Европското екипно првенство во Словенија. Нашите шахисти загубија со 3-1 од Хрватска, во првото коло...

Трамп најави отворање на нова социјална мрежа

0
Трамп објави дека ќе отвори своја социјална мрежа откако беше забранет од Твитер, Фејсбук и...