таг: отвори

Преминот Рафа нема да биде отворен ниту денеска

0
Преминот Рафа не се очекува да се отвори денеска за конвој...

Хет-трик на Фирмино за Ал Ахли против Ал Хазем

0
Натпреварот меѓу Ал Ахли и Ал Хазем ја отвори сезоната во шампионатот на Саудиска Арабија,...

Среде лет се обидел да ја отвори вратата од авионот

0
Нов обид да се отвори вратата на авион за време на лет, снимила јужнокорејска авиокомпанија. Главниот актер е 19-годишник кој веќе...

Меган Маркл проговори откако беше откриено дека му пишувала писма на...

0
реклама МЕГАН Маркл се отвори за писмата што ги испратила до кралот Чарлс по...

Сунак под истрага поради евентуален судир на интереси

0
Комесарот за стандарди на Парламентот на Обединетото Кралство отвори истрага против...

Најмалку три деца загинаа во вооружен инцидент во училиште во Нешвил

0
– Најмалку три деца загинаа откако напаѓач отвори оган во приватно христијанско училиште...

Македонија без Зајков, Адеми и Димитриевски против Фарските Острови

0
Македонија со победа ги отвори квалификациите за пласман на ЕУРО 2024. Македонија, синоќа со головите...

Кина ги отвора своите граници за странски туристи по првпат од...

0
Кина објави дека ќе ги отвори своите граници за странски туристи првпат по...

Почна Венецискиот карневал, повторно без ограничувања по пандемијата

0
ВЕНЕЦИЈА го отвори својот годишен карневал во саботата, познат по своите раскошни костими, поворка низ Големиот канал со музика и танцување, а сè...

Двајца повредени при нов напад во Ерусалим

0
Вооружен маж денеска отвори оган во источен Ерусалим при што рани најмалку две лица, соопшти...