таг: отвори

Почна Венецискиот карневал, повторно без ограничувања по пандемијата

0
ВЕНЕЦИЈА го отвори својот годишен карневал во саботата, познат по своите раскошни костими, поворка низ Големиот канал со музика и танцување, а сè...

Двајца повредени при нов напад во Ерусалим

0
Вооружен маж денеска отвори оган во источен Ерусалим при што рани најмалку две лица, соопшти...

Републиканците во Претставничкиот дом започнаа истрага против Бајден и неговото семејство

0
Новоформираното републиканско мнозинство во Претставничкиот дом на САД ја отвори долго ветената истрага против американскиот...

По Австралија, уште еден „одмор“ за Новак Ѓоковиќ

0
Австралија и оваа година ги отвори вратите за српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој по две години се...

Петмина загинати во пукотници во Торонто

0
Пет лица загинаа, а едно е рането откако вооружен маж отвори оган во станбен блок...

Проширена истрагата за наводно незаконско финансирање на кампањата на Макрон

0
Францускиот финансиски обвинител отвори истрага за да ги испита сомнежите за наводно незаконско финансирање на...

Официјално, ФИФА покрена дисиплинска постапка во Катар

0
ФИФА го отвори првиот дисциплински случај на турнирот. ФИФА соопшти дека обвинението е покренато против еквадорските навивачи,...

Лазаров и без Томовски на денешниот меч против Луксембург

0
Ракометната репрезентација на Македонија вечерва против Луксембург ќе ги отвори квалификациите за пласман на Европското првенство 2024...

По две години од коронавирусот Јапонија ги отвора границите за туристите

0
Јапонија повторно ќе ги отвори вратите за вакцинирани странски туристи по повеќе од две години...

Д-р Костов: Протоколи за лекување донесоа дури две години по почетокот...

0
Оваа пандемија отвори многу јавно здравствени аспекти, а битно е да се знае дека на самиот почеток и Светската здравствена организација прилично тешко...