таг: отвори

Победнички старт на МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 лигата

0
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром со победа ја отвори новата сезона во регионалната АБА 2 лига, откако триумфираше вечерва во воведното коло...

Канада наскоро ќе ги отвори границите за странски посетители

0
Канада може да ги отвори границите за сите вакцинирани посетители од почетокот на септември и најверојатно ќе може да прима вакцинирани граѓани...

Во Грција од 14 мај со негативен ПЦР тест или со...

0
Грција би требало да ја отвори границата на 14 мај и да дозволи влез за граѓаните на...

Границите на Австралија остануваат затворени за странци

0
Австралија не брза да ги отвори меѓународните граници и да го ризикува животот кој речиси е ослободен...

ВИДЕО: Пелистер води против Вардар, одличен гол на Маневски со глава

0
Борче Маневски го отвори резилтатот на дебрбито Пелистер-Вардар, постигна одличен гол со глава во 17. минуа, за водство на Пелистер. ...

Отворена нова германска фабрика во Србија, Македонија со Заев никаде ја...

0
Германската компанија „Континентал аутомотив“ отвори денес во Нови Сад фабрика за автомобилска електроника, во која за почеток се предвидуваат 500 вработувања, јави Танјуг....

По суспензијата, отворена и истрага против Ибрахимовиќ и Лукаку

0
Италијанскиот фудбалски сојуз (ФИЦГ) отвори денеска истрага во врска со вербалниот инцидент меѓу Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку за време на минатонеделниот дуел...

Италија го блокираше ТикТок за дел од корисниците по смртта на...

0
Италијанското Обвинителство отвори истрага по несреќната смрт на 10-годишното девојче кое учествувало во предизвик на ТикТок, пишува „Гардијан“. ТикТок мора...

Старбакс планира да отвори уште 22 илјади ресторани во светот

0
Старбакс планира да отвори уште 22 илјади ресторани во светот во следните 10 години. Фирмата сега има 33.000 објекти, а целта е...