таг: операции

Зад фасадата на неутралноста: Разобличување на дипломатското лицемерие

0
ЏАБИР ДЕРАЛА Србија, главниот канал за овозможување руски хибридни операции на Балканот, гласаше за поддршка на Заедничката изјава од Самитот...

Заседание на Воениот комитет на НАТО на ниво на началници на...

0
Поддршката за Украина, имплементацијата на концептот за операции и на одбранбените планови, подготовките за јулскиот Самит на НАТО, како и прашања од стратешко...

Паметна лепенка открива постоперативни компликации

0
Гастроинтестиналните операции носат со себе ризик од протекување течност, потенцијално по живот опасна компликација, а моментално не постои никаков добар начин за откривање...

Блинкен: САД не се дел од никакви офанзивни операции

0
Соединетите Држави не биле вклучени во никакви офанзивни операции, изјави државниот секретар Антони Блинкен, откако американски официјален претставник изјави за Си-Ен-Ен дека Израел...

Паметна лепенка открива постоперативни компликации

0
Гастроинтестиналните операции носат со себе ризик од протекување течност, потенцијално по живот опасна компликација, а моментално не постои никаков добар начин за откривање...

Са затвораат невладини организации во Авганистан по забраната жени да работат...

0
Три големи меѓународни хуманитарни групи денеска ги прекинаа своите операции во Авганистан по одлуката на власта предводена од талибанците во земјата...

Природната убавина секогаш победува

0
Многу често, пластичните операции за „подобрување на изгледот“ се проследени со негативни коментари. Според науката, тоа е затоа што човековата перцепција е наменета...

Руската офанзива продолжува кон градовите во Доњецк

0
Дроновите играат клучна улога во воените операции на Украина во регионот Миколаев, каде што руското гранатирање ескалира во последните неколку недели....

САКАЛА ДА ЛИЧИ НА БАРБИКА: Бугарка направила 26 пластични операции (ФОТО)

0
Пластичните операции речиси и да станале секојдневие и се прифатени од страна на луѓето. Имено, 24-годишната Бугарка Андреа од Софија сакајќи да...