fbpx
18 C
Skopje
недела, април 11, 2021

таг: ОН

Гутереш: На светот му се заканува должничка криза

0
Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш изјави денеска дека светот се соочува со сериозен проблем на одржливост на долгот на земјите, бидејќи кризата...

Аларм од ОН: 34 милиони луѓе во светот се на работ...

0
Обединетите нации (ОН) предупредија дека во повеќе од 20 земји во светот ќе завладее глад во следните...

ОН со итен апел за помош: Некои мајки со кал ги...

0
Шефот на ОН апелираше итно да се соберат 5,5 милијарди долари за да се спречи пропаст на 34 милиони луѓе во над 30...

Вонредна седница на Советот за безбедност на ОН поради државниот удар...

0
Советот за безбедност на ОН денеска ќе одржи вонредна седница поради ситуацијата во Мјанмар, по воениот преврат во земјата. Седницата, која ќе...

ОН го осуди државниот удар во Мјанмар: Овие случувања претставуваат сериозен...

0
Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш најостро ја осуди воената акција и апсењето на премиерката на Мјанмар, Аунг Сан Су Чи и други...

Гутереш повика на глобална акција против неонацизмот

0
Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш повика на глобална акција против неонацизмот, ксенофобијата, антисемитизмот и говорот на омраза, за кои рече дека делумно...

ОН усвоија буџет за 2021 година од 3,23 милијарди долари

0
Државите-членки на ОН усвоија буџет во износ од 3,231 милијарди долари за 2021 година. Комитетот на Генералното собрание на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
29 %
0.5kmh
0 %
нед
18 °
пон
19 °
вто
17 °
сре
12 °
чет
12 °

Последни објави