таг: омилен

„Титаник“ е омилениот филм на Британците

0
 Филмот „Титаник“ е избран за омилен филм на сите времиња меѓу гледачите од Велика Британија, покажува најново истражување. Добитникот на 11 „Оскари“...

Навивачите на Милан го извлекле Донарума од клупскиот автобус, му одржале...

0
Голманот Донарума не е баш омилен кај навивачите на Милан. Ова не е од сега, уште од...

Што би се случило со вашето тело ако јадете пилешко секој...

0
Пилешкото е омилен избор за оброк на многумина, затоа што вкусно, а притоа одличен извор на хранливи материи. Сепак, прашањето е како...