таг: октомври

Ајфеловата кула повторно се отвора за посетители на 16 јули

0
Ајфеловата кула, затворена од 29 октомври поради коронавирусот, повторно ќе биде отворена за посетители од 16 јули, објави управата на тој париски споменик....

Д-р Беќаровски: Да и зададеме удар на пандемијата, сите заедно да...

0
Сите заедно да помогнеме октомври да е месец на насмеани лица, на ученици во училишните клупи, студенти во студентските домови, вели во својот...

Ибра: Ако ме сакаат, ќе останам!

0
Златан Ибрахимовиќ во октомври ќе наполни 40 години, а неговиот тим Милан по подолго време е на...

Навивачите покренаа петиција: Да не дозволиме ФК Вардар да згасне!

0
И во октомври сега веќе поранешниот тренер на Вардар, Александар Васоски кој денеска и официјално го напушти кормилото, апелираше да се среди...