таг: октомври

Ноќта на вештерките се слави во голем дел од светот

0
На последниот ден од октомври, луѓето ширум светот ја слават Ноќта на вештерките. Се резбаат тикви, се организираат забави, децата собираат бонбони или прават трикови. ...

Ова може да биде најстрашниот филм во 2022 година

0
На 28 октомври во Кина пристигнува долгоочекуваниот филм Prey for the Devil, за кој многумина веќе тврдат дека може да биде најстрашниот хорор...

ШТО ЌЕ ПРАВИТЕ ДЕНЕС ЌЕ СЕ РЕФЛЕКТИРА ВО СЛЕДНИТЕ ГОДИНИ: 25...

0
Денес, 25 октомври 2022 година, е денот на моќната млада месечина на желбите – многу е важно како се однесувате денес и што...

Овие 5 хороскопски знаци ги очекува голем успех од 23 октомври...

0
Астролозите предвидоа дека од 23 октомври Сатурн ќе ја заврши својата ретроградна фаза и дека поволно ќе влијае врз следните 5 хороскопски знаци...

Милевски го соопшти списокот на фудбалери за пријателскиот меч со Саудиска...

0
Македонската репрезентација на 22 октомври ќе има можност да одигра пријателска средба со Саудиска Арабија. Во пресрет на овој меч список на повикани...

Лула и Болсонаро одат во втор круг од изборите, Бразил вчера...

0
Бразил ќе добие претседател на 30 октомври, на вториот круг од изборите, откако вчера ниту...

СРЕЌНО: Боите на македонската репрезентација ќе ги бранат 13 каратисти на...

0
Македонската репрезентација во традиционално карате од 29-31 октомври 2021 година ќе учествува на 35-от ЕТКФ Европски шампионат во традиционално карате во Белград, Србија....

ВО ОЧИ НА ПРАЗНИКОТ: Еве што значи кога Света Петка ќе...

0
Утре, 27 октомври, православните верници го празнуваат Света Петка. Се смета дека Света Петка е празник на жените, па на оваа светица се...

УЕФА и ФИФА со ревизија на финансиското работење на ФФМ поврзано...

0
Скопје, 26 октомври 2021 (МИА) – На барање на Фудбалската федерација на Македонија изминатиот период претставници на ФИФА и УЕФА вршеа ревизија на...

Од 15 до 21 октомври од ковид-19 починале 124 лица од...

0
Во период од 15 до 21 октомври годинава  починале 124 пациенти од компликации од Ковид 19, од нив над 78% биле невакцинирани. Од...