таг: октомври

Борел: Хамас не може да го претставува палестинскиот народ, создавањето две...

0
Со неселективниот напад на 7 октомври минатата година Хамас целосно се дисквалификува себеси и оваа криминална група не може да го претставува палестинскиот...

Грипот зама замав: Во штипскиот регион за 23 дена регистрирани 195...

0
Во штипскиот регион од октомври 2023 година до денеска се регистрирани околу 300 клинички пријавени случаи, слични на грип, изјави денеска за МИА,...

Во војната меѓу Израел и Хамас досега загинале 29 новинари

0
Меѓународната федерација на новинари (МФН) соопшти дека од 7 октомври кога...

Црна Гора избра Влада

0
Парламентот на Црна Гора на 31 октомври рано изутрината, по седницата која траеше...

Ќе спиеме еден час подолго, но ќе ни паѓа концентрацијата

0
Во недела на 29 октомври повторно се враќаме на зимско сметање на времето, па стрелките во три часот треба да се вратат еден...

Ќе спиеме еден час подолго ама ќе ни паѓа концентрацијата

0
Во недела на 29 октомври повторно се враќаме на зимско сметање на времето, па стрелките во 15 часот треба да се вратат еден...

Доаѓа полна месечина: Се знае и кога точно ќе се појави

0
реклама Последниот викенд во октомври ќе биде единаесеттата полна месечина во годината. Полна месечина...

Сè што треба да знаете за „Психа“ – мисијата на НАСА...

0
На петок, 13. во октомври 2023 година, НАСА успешно лансираше нова мисија насочена кон истражување на астероидот „Психа“, што орбитира околу Сонцето, помеѓу...

Австрија воведува контроли на границата со Чешка

0
Австрија на 18 октомври ќе воведе стационарни контроли на границата со Чешка, со...

Кога го поместуваме часовникот? Се ближи почетокот на зимското сметање на...

0
реклама Во недела на 29 октомври се враќа зимското сметање на времето. Тој ден ќе ги...