таг: одговор

Герасимов: Еден руски корпус оди на граница со Финска

0
Новата руска воена реформа е одговор на можноста за проширување на НАТО и „колективниот Запад“...

Кремљ: Потребен е долгорочен мир, но во моментов нема шанси за...

0
Од Кремљ пристигна одговор на коментарите на американските претставници. Имено, Русија тврди дека е потребен...

Зошто е добро да плачеме кога ни е тешко?

0
Плачењето е природен човечки одговор на низа емоции, вклучувајќи тага, радост, тага и фрустрација. Истражувањето спроведено во САД покажало дека жените плачат во...

Русија протера 14 бугарски дипломати

0
Русија протера 14 бугарски дипломати како одговор на мерките што Софија ги презеде против Москва...

ЕУ со правни дејствија врз Британија во врска со Северна Ирска

0
Европската унија денеска треба да го објави својот одговор, вклучително и детали за можните правни...

Русија ќе биде под санкции додека не постигне мировен договор со...

0
Санкциите наметнати на Русија како одговор на нејзината инвазија врз Украина нема да бидат укинати...

НАТО: Русија ќе плати многу тешка економска и политичка цена

0
Во официјален одговор, НАТО најостро го осуди рускиот напад врз Украина. НАТО вели дека нападот е неоправдан и неиспровоциран. Се вели...

Трите најчести причини поради кои НАУТРО не можеме да се сетиме...

0
Науката има одговор на прашањето зошто некои луѓе не можат да се сетат на своите соништа. Иако сè уште не е можно...

Австралиската влада без трошка срам: „Ако Новак победи на суд, сепак...

0
Австралиската влада објави одговор на 13 страници на жалбата што Новак Ѓоковиќ ја поднесе до Федералниот и семеен суд во Мелбурн пред вечерашното...

Борел: цврсто ќе одговориме на одлуката на судот на Полска

0
Европската унија ќе даде „цврст одговор“ на пресудата на врховниот суд на Полска со која...