таг: носи

Ако детето носи ист број на облека подолго од една година,...

0
Ако забележите дека детето носи ист број на облека подолго од една година, пониско е од неговите врсници, децата на помала возраст од...

4 хороскопски знаци за кои јули 2023 година ќе биде месец...

0
реклама СЕКОЈ месец носи нови можности, предизвици и авантури за секој хороскопски знак. Но,...

Тренер од Италија на клупата на Академија Пандев Брера Струмица

0
Cтрумичкиот прволигаш, кој во новата сезона ќе го носи името Академија Пандев Брера Струмица, се...

Првата Mакедонска Фудбалска Лига, нема трпение за тренери

0
Првата Mакедонска Фудбалска Лига (ПМФЛ) често носи тренерски смени. Оваа сезона 10 од 11 учесници сменија тренери и затоа македонскиот шампионат е на...

Чаир 2030 со најголеми, а Струмица со најмали шанси за опстанок

0
Паралелно со возбудувањата кои со себе ги носи плеј-офот, значајни ќе бидат и оние шест...

Северна Кореја тестираше подводен дрон со нуклеарно оружје

0
Северна Кореја тестираше нов подводен дрон способен да носи нуклеарно оружје, објавија државните...

Неделен хороскоп од 12 до 18 декември

0
Дознајте што носи неделниот хороскоп од 12 до 19 декември 2022 година за вашиот знак! ОВЕН Неопходно е да се...

Ова ќе биде најсреќниот месец во 2023 година за секој знак...

0
Годишниот хороскоп носи пријатни изненадувања и причини за оптимизам за секој од дванаесетте знаци. Сепак, не сме сите во иста позиција. На сите...

ЕГИПЕТСКИ ХОРОСКОП ЗА ЕСЕН 2022 ГОДИНА: Они се родени за пари...

0
Дознајте што ви носи египетскиот хороскоп за есента 2022 година. Египетскиот хороскоп се смета за еден од најстарите, а се смета и...

Новата кралица се појави пред Бакингемската палата со накит кој крие...

0
Накитот на новата кралица носи тајна порака, таа се обидува да ја продолжи традицијата на Елизабета. Новиот крал Чарлс III беше срдечно...