таг: Нов

Алпин, го претстави својот нов болид “А523” во Лондон

0
Единствениот француски Формула 1 тим, Алпин, вечерва го презентираа својот нов болид А523 на посебна церемонија во...

Нов тренер на Салернитана, Соуса на местото на Никола

0
Португалецот Пауло Соуса е нов тренер на Салернитана, која по поразот во последното коло од Верона го замени...

(ВИДЕО) Циклонот Габриел се оддалечи од Нов Зеланд, зад себе остави...

0
Циклонот Габриел денеска ослабе и се оддалечи од Нов Зеланд додека земјата почна да ги проценува штетите предизвикани од поројните поплави,...

(ВИДЕО) Нов Зеланд прогласи национална вонредна состојба поради големите поплави

0
Нов Зеланд денеска прогласи национална вонредна состојба по трет пат во својата историја,...

Калин Ивановски со нов скок на АТП-листата

0
Најдобриот тенисер од Македонија, Калин Ивановски направи нов скок на АТП-листата. Тој вчера поради повреда мораше да...

Научниците создадоа нов вид мраз

0
НАУЧНИЦИТЕ создадоа нов вид на претходно непознат мраз кој би можел да постои на ледените месечини на Сончевиот систем со помош на уред...

Три лица загинаа во поплавите во Нов Зеланд, во Окленд прогласена...

0
Властите на Нов Зеланд денеска соопштија дека три лица загинале, а најмалку едно се води...

Хулијан Алварез доби понуда за нов договор со поголема плата

0
Аргентинскиот репрезентативец Хулијан Алварез доби понуда за нов договор со подобри услови од Манчестер Сити. Актуелниот шампион...

САД ќе ѝ испратат на Украина нов пакет воена помош, но...

0
САД ќе и испратат на Украина нов пакет воена помош од 2,5 милијарди...

Премиерката на Нов Зеланд ја изненади нацијата, објавувајќи дека ќе поднесе...

0
Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, глобално призната како лице на прогресивната политика, денеска ја изненади земјата објавувајќи дека за неколку недели...