fbpx

таг: Нов

Научниците создадоа нов вид мраз

0
НАУЧНИЦИТЕ создадоа нов вид на претходно непознат мраз кој би можел да постои на ледените месечини на Сончевиот систем со помош на уред...

Три лица загинаа во поплавите во Нов Зеланд, во Окленд прогласена...

0
Властите на Нов Зеланд денеска соопштија дека три лица загинале, а најмалку едно се води...

Хулијан Алварез доби понуда за нов договор со поголема плата

0
Аргентинскиот репрезентативец Хулијан Алварез доби понуда за нов договор со подобри услови од Манчестер Сити. Актуелниот шампион...

САД ќе ѝ испратат на Украина нов пакет воена помош, но...

0
САД ќе и испратат на Украина нов пакет воена помош од 2,5 милијарди...

Премиерката на Нов Зеланд ја изненади нацијата, објавувајќи дека ќе поднесе...

0
Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, глобално призната како лице на прогресивната политика, денеска ја изненади земјата објавувајќи дека за неколку недели...

Велика Британија најавува нова голема пратка артилериска помош за Украина

0
Велика Британија се очекува да објави дека ќе испрати нов голема пратка артилериска помош за Украина додека британскиот премиер Риши Сунак...

Хозе Мурињо седнува на клупата на Португалија?!

0
Португалската репрезентација ќе добие нов селектор по Светското првенство (СП) во Катар, затоа што Фернандо Сантош ќе...

Експлозија во Севастопол, бран напади во источна Украина

0
Руските сили извршија нов бран на напади врз украинските позиции и населби на истокот, соопшти...

САД го претставија новиот стелт нуклеарен бомбардер Б-21

0
САД синоќа го претставија својот нов стратешки стелт бомбардер Б-21 Рајдер, авион што може да лета без екипаж и да изведува...

Флоси (26) е официјално најстарата мачка во светот

0
Соборен нов светски рекорд. Мачката Флоси (26) од југоисточен Лондон влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстарата жива мачка во светот. ...