fbpx

таг: Натали

Ѕвездата од „Game of Thrones“ три месеци криела дека станала мајка

0
Актерката Натали Дормер, најпозната по улогата на Марџори Тајрел во серијата „Game of Thrones“, откри дека го родила првото дете, кое го...

Почина Натали Делон: Актерката ја загуби битката со туморот

0
Познатата француска актерка Натали Делон почина денес , во Париз, по долгогодишната и тешка борба со канцерот. Таа почина на 79-годишна возраст....