таг: напади

Отпорот на Украинците ја запре руската инвазија

0
Трет ден од руските напади врз Украина. Сепак и покрај засилените напади војската на Путин наиде на силен отпор и се...

Руските напади не ги поштедија цивилите

0
Руските напади во некои региони на Украина направија пустош. Таква е ситуацијата во регионите под...

Ракетен напад на Киев, САД веруваат дека Москва сака да ја...

0
Главниот град на Киев утрово бил цел на ракетни напади од руската страна. „Си-ен-ен“...

Бројни украински семејства преноќија во метро станицата

0
Поради руските напади, многу Украинци во главниот град Киев се засолниле под земја, поточно во станиците на подземната железница. Станиците...

САД и ЕУ ѝ се заканија на Русија со остри економски...

0
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека руските напади врз Украина се сериозен момент за безбедноста во Европа. Но, Столтенберг...

Израел повторно бомбардираше палестински позиции во Појасот Газа

0
Израел изврши воздушни напади врз позиции на радикалните групи во Појасот Газа, јави синоќа радиото Савт ал-Акса. Според изворите на радиостаницата, било...

Сијарто: Брисел ја притиска и уценува Унгарија

0
Унгарија е изложена на континуирани напади од Брисел и притисоци за ја промениме секоја наша одлука, изјави денеска унгарскиот министер за надворешни работи,...

Израелската армија уништила 15 километри тунели на Хамас во Газа

0
Во силни воздушни напади врз Појасот Газа, израелската армија уништила 15 километри подземни тунели на Хамас. – Нападот беше дел од пошироката...

Израел ги продолжува воздушните напади врз Газа

0
Израелски авиони денеска почнаа серија силни воздушни напади врз неколку локации во градот Газа и покрај повиците...

ВИДЕО: Роналдо со хет-трик за 20-тина минути им ја затвори устата...

0
Многу напади претрпе Кристијано Роналдо во изминатиот период. Одредени луѓе дури коментираа дека Јувентус направил грешка што...