fbpx
27.8 C
Skopje
среда, јуни 23, 2021

таг: Меѓу

Жестоки судири меѓу учесници на рејв забава и полицијата во Франција,...

0
Жестоки судири избија меѓу учесници на рејв забава и полицијата која се обиде синоќа да спречи незаконска забава во северозападна Франција, што резултираше...

Почнаа разговорите Бајден-Путин

0
Разговорите меѓу американскиот и рускиот претседател – Џозеф Бајден и Владимир Путин почнаа денеска во Женева во тесен формат. Пред самитот, претседателите...

Џонсон – Односите меѓу Британија и САД се неуништиви

0
Сојузот меѓу САД и Велика Британија треба да биде познат како „неуништлив“, изјави британскиот премиер Борис Џонсон...

Престрелка во маркет на Флорида: Една од жртвите е дете

0
Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во...

Дел од најбогатите луѓе во светот со години не плаќале данок...

0
Некои американски милијардери меѓу кои се и најбогатите луѓе во светот, Џеф Безос и Илон Макс, во изминатите 15 години повремено успевале да...

Протекоа детали, Швајцарија го затвора небото, ловци ќе го надлетуваат градот,...

0
Светот во очекување на средбата меѓу рускиот претседател Владимир Путин и првиот човек од Белата Куќа, Џо...

Покрај Вардар во Велес собрани пет кубни метри отпад

0
Стотина граѓани меѓу кои претставници на еколошки здруженија, членови на ЗГ „Акцијаш “, вработени во ЈКП „Дервен“, членови на Советот на Општина Велес,...

Пандев во ТОП 10 на ЕУРО 2020 во друштво со Роналдо...

0
Меѓу фудбалските ѕвезди, кои ќе настапат на претстојното ЕУРО 2020, вкупно 25 имаат повеќе од 100 репрезентативни настапи, а македонскиот капитен Горан Пандев...

Џенифер Лопез и Бен Афлек стануваат сериозни: Нејзин прироритет се децата

0
Очигледно работите стануваат сериозни меѓу Џенифер Лопез и Бен Афлек – но нејзините деца секогаш ќе останат нејзин приоритет број еден, велат...

Трговијата меѓу ЕУ и Велика Британија опадната за една четвртина после...

0
Трговската размена меѓу ЕУ и Велика Британија опаднала за скоро една четвртина во првите три месеци по...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
27.8 ° C
27.8 °
27.8 °
57 %
0.5kmh
0 %
сре
27 °
чет
40 °
пет
39 °
саб
38 °
нед
35 °

Последни објави