fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: медицина

Со крвна плазма досега се третирани 1.431 пациент болен од ковид-19

0
Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека се обезбедени вкупно 1.732 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени со Ковид-19, од кои...

ВИДЕО: Бошко од Кавадарци на 55 години го почна својот 93-ти...

0
Докторот по спортска медицина од Кавдарци, 55 годишниот  Бошко Илиев инаку познат пливачки маратонец,  денеска напладне го започна својот 93 маратон. Објави телевизија...

Ако ви се појавуваат ранички во устата и имате болки во...

0
Според Институтот за медицина во САД, возрасните би требало да консумираат 400 микрограми фолна киселина дневно. Оваа состојка, исто така, позната и како...

Причината е едноставна: Ставете лук под перница или барем носете чешне...

0
Во народната медицина лукот е незаменлив, а луѓето велат дека помага и во едни сосема необични работи! Поради докажаното позитивно делување врз...

Шахин: До крајот на летото треба да ја ставиме пандемијата под...

0
Професорот по медицина и коосновач на „БиоНТек“, Угур Шахин предвидува дека новите случаи на коронавирус во Германија „ќе покажат значителен пад кон...

Новиот вид на коронавирус ќе биде доминантен во целиот свет

0
Британскиот професор по медицина на Универзитетот Ливерпул и член на советодавното тело за итни ситуации Калум Симпл оцени дека новиот вид на коронавирус,...

Над 400 пациенти со Ковид-19 досега третирани со конвалесцентна плазма

0
Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека се обезбедени вкупно 502 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени со Ковид-19, од кои...

Ќерка од пеколот: Ана ја убила својата мајка на ужасен начин,...

0
Младата студентка по медицина, наводно ги извадила срцето, белите дробови и цревата на нејзината мајка, а потоа мирно ја измила крвта под туш...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави