fbpx

таг: Македонскиот

Борче Христов е новиот тренер на Работнички

0
Македонскиот фудбалски прволигаш Работнички денес го именуваше Борче Христов за нов шеф на стручниот штаб. Тој потпиша договор до јануари 2023 година...

БИБЛ: ТФТ со две победи се враќа од Бугарија

0
Македонскиот претставник во БИБЛ лигата ТФТ Скопје со две победи се враќа од пресметките со бугарските екипи во регионалната кошаркарска лига, откако вечерва...

Ашковски: Со добра тимска игра да стигнеме до две победи

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ашковски смета дека македонската репрезентација во пресрет на натпреварите од квалификациите за СП 2023 ќе се подготви добро, и...

Доријан Бабунски доби повик во сениорската фудбалска репрезентација

0
Македонскиот фудбалер Доријан Бабунски, кој настапува за бугарскиот Ботев Враца доби вечерва деби повик за А-репрезентацијата на Македонија од селекторот Благоја Милевски, соопшти...

Етеми поразен во второто коло на СП во бокс во Белград

0
Македонскиот боксер, Арсим Етеми, член на БК Алексо Огненовски од Охрид, како дел репрезентацијата на Македонија на Светското првенство во Белград, достојно ги бранеше националните бои...

СЕНЗАЦИЈА во Битола – Вардар поразен од вториот тим на Еурофарм...

0
Македонскиот ракометен шампион Вардар во натпреварот влезе како апсолутен фаворит, но се врати со наведната глава. Еурофарм Пелистер 2 водеше во текот...

Барди во „тимот на колото“ во Ла Лига

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди се најде во идеалниот тим на колото во шпанската Ла Лига, откако вчера го предводеше својот Леванте до...

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

0
Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски, му донесе три бода на својот тим Рајо Ваљекано од дуелот со шпанскиот фудбалски великан Барселона. Димитриевски...

Кил ги однесе бодовите од Скопје, Вардар со нов пораз во...

0
Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 одлично го почна мечот против големиот Кил во рамките на ЛШ, но потоа падна во вториот дел, и...

Вујовиќ: Има некои играчи кои треба добро да се размислат дали...

0
По натпреварот во Скопје, тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Веселин Вујовиќ даде свое видување по новиот пораз во ЛШ, сега од Кил....